Assassin’s Creed Odyssey oyununun açıklayıcı metni, PlayStation 4 platformu üzerinde ortaya çıktı. Bu açıklayıcı metin sayesinde ise oyun hakkında bazı kilit özellikleri ve bilgileri öğrendik. Mesela sizlerin de hemen aşağıdan görebileceği bu metne göre oyun içerisinde bazı seçimler yapabileceğiz ve bu seçimler de oyunun evrenini etkileyecek. Daha önce oyun hakkında sızdırılan bilgilerde, Assassin’s Creed Odyssey içerisinde diyalog seçimlerinin olacağı söyleniyordu. Muhtemelen bu metin, o diyalog seçeneklerinden bahsediyor.

Assassin's Creed Odyssey

Oyuncular, bu Assassin’s Creed Odyssey bilgilerini olumlu karşılamadı

Bahsettiğimiz açıklayıcı metne göre oyun içerisinde kontrol edeceğimiz karakter de bir Spartan olacak. Bu noktada, metinde karakter isminin verilmemiş olması da çok önemli bir detay. Çünkü önceki söylentilere göre oyunda belli bir kahraman olmayacaktı. Oyuncular, kendileri bir kahraman yaratacaktı. Cinsiyet seçimi de bu yaratıma dahil edilmişti. Bu yüzden tanıtıcı metinde herhangi bir isim kullanılmamış olması da dikkatimizi çekti.

Açıklamanın devamına göre, karakterimiz ailesi tarafından reddedilmiş bir insan olacak ve amacı da bir Sparta kahramanı olmak olacak. Ayrıca oyundaki önemli amaçlarımızdan bir tanesi de geçmişimizi öğrenmek, geçmişimiz hakkında bilinmeyen şeyleri gün yüzüne çıkartmak olacak. Peki, bu açıklamalar hakkında oyuncular ne düşünüyor? Ne yazık ki ortada pek olumlu bir düşünce yok.

Reddit üzerindeki yorumlara şöyle bir baktığımız zaman oyuncuların bu durumlardan memnun olmadığı görünüyor. Tabii oyunu henüz net olarak görmedik ama açıklamalar, bu oyunu bir Assassin’s Creed oyununa ne yazık ki benzetememiş. Bakalım Ubisoft ekibi, E3 2018 sırasında göstereceği videolar ve vereceği bilgiler ile oyuncuların fikrini değiştirebilecek mi?

Assassin's Creed Odyssey