Yine bir E3 konferansı öncesindeyiz ve yine bir Assassin’s Creed oyunu sızdırıldı. Bu sefer de karşımızda Yunanistan temalı bir Assassin’s Creed Odyssey görünüyor. Peki, bu oyun nasıl sızdırıldı? Articblue isimli bir internet kullanıcısı, oyun için hazırlanmış kıyafetlerin ve diğer aksesuarların fotoğraflarını gizlice internet alemine attı. Bu görseller ile Articblue, oyun hakkında tek bir bilgi de paylaştı: Assassin’s Creed Odyssey, Bayek karakterinin hikayesini devam ettiren bir video oyunu olacak.

Assassin's Creed Odyssey

Yeni bir Assassin’s Creed daha geliyor: Assassin’s Creed Odyssey

Tamam ama başlığımızda onlarca bilgi dedik, size bir tane bilgi verdik. Neler oluyor? Öncelikle şunu söyleyelim, oyunun diğer bilgileri Kotaku tarafından sızdırıldı ki Kotaku, bizim sonuna kadar güvendiğimiz kaynaklardan bir tanesi. Bu yüzden Kotaku tarafından sızdırılan bilgileri, haberimizin devamında sizlere sunmak istedik.

Öncelikle Kotaku ekibine göre Assassin’s Creed Odyssey oyununa ait olan sızdırmalar gerçek. Yani ortada böyle bir video oyunu var ve bu oyun, önümüzdeki mali yılda piyasaya sürülecek. Yani bizim takvimlerimize göre bu video oyunu Nisan 2018 ile Mart 2019 arasında bir tarihte çıkacak. Söylentilerin devamına göre bu video oyunu antik Yunanistan’da geçecek ve geçen senenin oyunu için bir devam oyunu niteliğini taşıyacak.

Tabii ki Kotaku ekibi oyun hakkında daha fazla bilgi verdi. Söylentilere göre bu video oyununda daha fazla RYO ögeleri bulunacak, bu ögeler daha derin olacak. Mesela bu oyunda çok büyük bir ihtimalle diyalog seçenekleri olacak. Ayrıca oyunda ana karakter olarak bir erkek veya kadın seçebileceğiz. Fakat bu karakterler Bayek veya Aya olmayacak. Onların evreninde olacağız ama o karakterleri oynayamayacağız.

Anlaşılan o ki Ubisoft ekibi her sene 1 adet Assassin’s Creed oyunu geliştirmeye devam edecek. Serinin önceki oyunu 2017 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülmüştü. Şimdi sızdırılan yeni oyun da son çeyrekte piyasaya sürülürse, hiç şaşırmayız. Fakat bizim isteğimiz, bu oyunun 2019 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülmesi. Zaten Ubisoft, bu sene boyunca şu an piyasada bulunan oyunun güncel tutulacağını belirtmişti. Açıkçası bizler bu E3 2018 etkinliğinde yeni bir Assassin’s Creed oyunu görmeyi beklemiyorduk.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster