Bir süre önce biz oyuncuların beğenisine sunulmuş olan Assassin’s Creed Origins, çıkışını gerçekleştirdikten sonra uzun bir süre yeni yeni içeriklere de ev sahipliği ederek, kendisini sevmiş olan hayranlarının yüzünü güldürmeyi başardı. En son olarak The Curse of the Pharaohs isimli ek paketine kavuşan oyunun en son içeriği bir ek paket olmadı. Oyuncular için oynanış açısından Assassin’s Creed Origins’e renk katacak yepyeni bir özellik daha eklendi. Bahsini ettiğimiz özellik, daha önce duyurusu yapılmış olan Animus Control Panel.

Assassin's Creed Origins

Assassin’s Creed Origins, Animus Control Panel ile renkleniyor

Haberimizin girişinde sizlere bahsetmiş olduğumuz Animus Control Panel özelliği oyuna eklenirken, Assassin’s Creed Origins oyuncularına yeni özelliği tanıtan bir fragman da paylaşıldı. Yayımlanan fragman ile, oyuna eklenen Animus Control Panel isimli özellik ile neler yapılabileceği anlatılıyor. Yayımlanan fragmanda, Jose Araiza bizleri karşılıyor. Kendisi, Assassin’s Creed Origins ekibinde bulunan bir yapımcı. Paylaşılan özelliğin sadece PC platformuna özel olduğuna değinen Jose Araiza, getirilen özellikte 11 farklı kategoride 70 civarında değiştirilebilir özellik bulunduğuna değiniyor.

Özelliklere değinmeye başlayan Jose Araiza, Bayek yerine çeşitli karakterler kullanabileceğimizi gösteriyor. Bu da, oyundaki hikayede birtakım değişikliklere yol açıyor. Diğer özellikler arasında da, yüzme hızı, koşma hızı, deniz altında kullanabildiğimiz nefes süresi, maksimum evcilleştirilmiş hayvan miktarı gibi özellikler de bulunuyor. Tabii, sadece karakterimizi değil, düşmanlar ile de birtakım oynamalar yapabiliyorsunuz. Örneğin, düşmanların hareket hızlarını değiştirebiliyor, sizi fark etme uzaklığını ayarlayabiliyor ve daha nicesini gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, kendinize özel olarak hazırlamış olduğunuz ayarları, Animus Control Panel üzerinde kaydedebiliyor ve daha sonra kolayca tekrar o ayarlara ulaşabiliyorsunuz.

PC platformu oyuncuları için müthiş bir kıyak olarak gösterebileceğimiz Animus Control Panel isimli yeni özellik ile, bizim fikrimizce oyuna çok daha fazla renk katılıyor. Assassin’s Creed Orginis’i bitirmiş olan oyuncular, bu özellik ile birlikte diledikleri gibi oyuna şekil verebilir ve zevklerine göre oyunlarını oynayabilirler. Açıkçasını sorarsanız, hareket hızı özelliği kesinlikle bizim dikkatimizi çeken ve bir an önce denemek istediğimiz ilk özellik oldu. Bunun dışında, hikayeyi etkileyen karakter değiştirme özelliği de, fazlasıyla güzel düşünülmüş bir özellik. 3. parti uygulamalar aracılığıyla oyunu modlamak yerine, oyunun kendi sunmuş olduğu özellikler ile modlamak, kesinlikle tercihimiz olacaktır.