Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends sayesinde Titanfall 2, tekrar canlandı

Örnek vermek gerekirse, Titanfall 2 oyununun Xbox One sürümü anlık 2 bin oyuncudan, 10 bin oyuncuya yükseldi.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak piyasaya sürülmüş olan Apex Legends, oyuncular tarafından çok büyük bir sevgi ile karşılandı. Bu oyun, sadece 3 gün içerisinde 10 milyon oyuncu tarafından oynandı ve sunucular da aynı anda 1 milyon oyuncuya ev sahipliği yaptı. Peki, böylesine büyük bir başarı, diğer oyunları nasıl etkiledi? Tabii ki Call of Duty: Black Ops IIII – Blackout ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi video oyunları bazı oyuncularını kaybetmiş olabilir ama haberimizde oyuncu kaybından değil, kazanımından bahsedeceğiz.

Apex Legends

Apex Legends, Respawn Entertainment ekibinin eski oyununu canlandırdı

ResetEra üzerinden Nefer isimli bir oyuncunun araştırmasına göre; Apex Legends isimli video oyununun piyasaya sürülmesi ile birlikte Titanfall 2 oyununun PlayStation 4 sürümündeki ortalama oyuncu sayısı 2 binden, 4-5 bine yükseldi. PC üzerinde ise aynı rakam genelde binin altında idi ama bahsettiğimiz Battle Royale oyunu sayesinde PC üzerinde de 3 bin civarı oyuncu görülmeye başlandı. En büyük fark ise Xbox One üzerinde gerçekleşti.

Şöyle ki, Titanfall 2 oyununun Xbox One sürümü normal bir günde 3-4 bin oyuncu tarafından oynanıyordu. Fakat Respawn Entertainment ekibinin yeni oyunu ile birlikte Titanfall 2, Xbox One üzerinde tam 10 bin oyuncuyu gördü. Tabii sizlere vermiş olduğumuz tüm bu oyuncu sayıları anlıktır, toplam değil. Anlaşılan o ki Respawn Entertainment, tek bir video oyunu ile, bir önceki oyununu da canlandırmayı başardı. Kendilerini tebrik ediyoruz ve ortalık şimdi canlanmışken de Titanfall 2 oyununu mutlaka denemenizi öneriyoruz efendim.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir