Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

2020 senesinde herhangi bir Battlefield oyunu çıkmayacak

EA, Battlefield serisinin ana altıncı oyununun ne zaman piyasaya sürüleceğini de açıkladı.

Şu an piyasada varlığını sürdüren Battlefield V, 2018 senesinde çıkışını gerçekleştirmişti. EA, genellikle bu seri için 2 senede 1 kez yeni oyun piyasaya sürmeyi tercih ediyor. Bu mantığa göre de seriye ait altıncı oyunun 2020 senesinde piyasaya sürülmesi gerekiyordu ama EA, yeni bir açıklama yaptı ve seriye ait yeni oyunun en erken 2021 senesinde, en geç de 2022 senesinde piyasaya sürüleceğini belirtti.

Battlefield V

Battlefield, 1 sene mola verecek

EA tarafından gerçekleştirilen bir konferansta verilen bilgilere bakacak olursak; Battlefield serisinin yeni oyunu, Nisan 2021 ile Mart 2022 tarihleri arasındaki bir zamanda piyasaya sürülecek. Bu da demek oluyor ki serinin yeni oyunu, eski oyunlara göre 1 sene daha fazla geliştirilme zamanına sahip olacak. Ayrıca, bu zaman sayesinde şu an piyasada yer alan güncel oyun da 1 sene daha fazla güncelleme alacak.

Bizleri İkinci Dünya Savaşına götürmüş olan serinin güncel oyununda beşinci sezon daha yeni başladı ve 2019 senesi boyunca da bu sezon devam edecek. Pasifik cephelerinin oyuna eklendiği bu sezon, altıncı ve yedinci sezonlar tarafından da takip edilecek; bu bilgi EA tarafından halihazırda verilmişti. İkinci Dünya Savaşı döneminde ziyaret edilecek birçok farklı cephe olduğu için EA, muhtemelen bu oyunu rahatlıkla 1 sene daha geliştirebilecektir.

EA, aynı zamanda NBA Live 20 oyununu da iptal etmişti ve bu serinin de yeni nesiller için 2021 veya 2022 senelerinde döneceğini belirtmişti. Belli ki bu şirket, yeni nesil ve şimdiki nesil konsolların karışacağı önümüzdeki sene, piyasaya oyun sürmekten kaçınıyor ve bunun yerine yeni nesil konsollar için doğru düzgün video oyunları hazırlanıyor. Tabii karşımızdaki şirket EA; kendilerinin para kazanma temelli farklı bir stratejisi de olabilir.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x