Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

NBA Live 20, EA tarafından iptal edildi

NBA Live serisi geri dönecek.

NBA 2K serisinin en büyük rakibi olan NBA Live serisi, bu sene karşımıza çıkmamıştı. EA, yine de olumlu yorumlar yaparak, bu senenin sonuna doğru NBA Live 20 oyununun çıkabileceğini işaret etmişti. Bugün ise şirketin düzenlediği bir konferans sırasında oyunun iptal edildiği açıklandı. Yalnız, merak etmeyi; bu seri, yeni nesil konsollar için geri gelecek gibi görünüyor.

NBA Live 20, EA tarafından iptal edildi

NBA Live 20, çıkmayacak ama seri geri dönecek

EA cephesinden gelen açıklamalara bakacak olursak bu seri, yeni bir proje için tekrar tasarlanma aşamasında. Bu projenin ne olduğu henüz bilinmiyor ama şirket, önümüzdeki sene içerisinde gerekli açıklamaların yapılacağını söylüyor. Tabii bu noktada, serinin yeni oyunu 2020 senesinde mi geri dönecek, yoksa ondan sonraki seneler mi hedefleniyor, ne yazık ki bilemiyoruz.

Bazı analistlerin yorumlarına göre EA, bu senenin oyununu iptal etti; yenilenecek proje ile büyük ve başarılı bir NBA deneyimi oyunculara sunulmaya çalışılıyor. Bu proje, tabii ki yeni nesil alt yapısı ile geliştiriliyor ve yine yeni nesil için planlanıyor. NBA Live 19 oyununun oyuncular tarafından sevildiğini göz önünde bulundurursak, EA tarafının 1 senelik iptal ardından büyük bir adım atması gerekiyor.

Şimdi dediğim gibi serinin güncel oyunu oyuncular tarafından sevilmişti. Bu sebepten ötürü de duyuru haberi, bazı oyuncuları üzdü. Özellikle de NBA 2K20 oyununun tam bir kumarhane yapısında olduğunu göz önünde bulundurursak, oyunların gerçekten bir alternatife ihtiyacı vardı ama anladığımız kadarıyla o alternatife en erken 2020 veya 2021 senelerinin sonlarına doğru ulaşabileceğiz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir