Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

ZeniMax Media ve Bookbreeze ekiplerinin arasındaki Redfall tartışması çözüldü

ZeniMax Media ve Bookbreeze arasında, neredeyse 6 ay süren isim hakları savaşının sonucunda firmalar anlaşmaya vardı.

Bethesda, Redfall markasını gelecek oyunları için tescilletmek istedi. Hayranların tahminine göre bu isim The Elder Scrolls serisinin altıncı ve en yeni oyununun ismi olacaktı. Fakat Bookbreeze isimli firma, Redfall isimde kıyamet sonrası dönemde geçen bir kitap serisine sahip. Bu nedenle firma, ZeniMax Media tarafından yapılan tescil girişimine itiraz etti.

The Elder Scrolls Redfall

Redfall üzerindeki marka anlaşmazlığı, dostane olarak çözüldü

E3 2018’de Bethesda, The Elder Scrolls VI oyununu duyurmuştu. Fakat oyunun ismi gizli tutulmuştu, ta ki Eylül 2018 tarihindeki tescil girişimine kadar. Jay Falconer tarafından yazılan kitap serisi, isim ile geliştirici firmanın arasındaki tek engeldi. Firmaların yaklaşık altı ay süren yoğun görüşmelerinin neticesinde iki tarafta masadan mutlu ayrıldı.

Gizlilik anlaşmaları sebebi ile ayrıntılar paylaşılmamış olsa da yazar Jay Falconer, kendi Twitter hesabından paylaştığı gönderi sayesinde görüşmelerin başarı ile sonuçlanmış olduğunu ve kendinin de bu sonuçtan mutlu olduğunu öğrenmiş olduk. Eğer hayranların tahminleri doğru ise önümüzdeki E3 2019 fuarında, The Elder Scrolls ve Redfall isimlerini yan yana görebiliriz.

The Elder Scrolls VI oyunu hakkında pek açıklama yapılmamış olsa da, serinin takipçilerinin ayrıntı analiz edebilme gücü yüksek. Geliştiricilerin ağzından veya kaleminden çıkan her detayı süzüp, tahminler yapmaya devam ediyor. Serinin diğer oyunlarda ki yan hikayelerden yola çıkarak Redfall isminin, yeni oyun için büyük önem taşıdığı en büyük iddialardan biri.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir