Yenilenecek olan Anthem oyununun ganimet sisteminden bahsedildi

Anthem, ganimet ve ekipman konularına nasıl yaklaşacak?

Çok başarısız bir şekilde çıkışını yapan Anthem, oldukça hızlı bir şekilde de ölü bir oyuna dönüşmüştü. BioWare ve EA ise bu oyunu tamamen bırakmak yerine tamamen yenilemeyi hedeflemişti. Belli bir zamandır bu oyunun yeni geliştirici takımı, kendi içlerinde 2.0 olarak adlandırdıkları büyük bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bugün ise o güncelleme ile oyunculara sunulacak olan yenilenmiş ganimet ve ekipman sisteminden bahsedildi. Ekibin söylediğine göre bu sistemlerdeki temel amaç, oyuncuları memnun edebilmek olacak.

Yenilenecek olan Anthem oyununun ganimet sisteminden bahsedildi
Ganimet satan karakterler için geliştirilme sürecinden bir örnek.

Anthem, nasıl bir şekilde sistemlerini yenileyecek?

BioWare, Anthem oyununun temelinde yer alan ganimet sisteminin çok büyük problemlere sahip olduğunu kabul etti ve sistemin iyileştirilmesi için ganimetin ön planda olduğu video oyunları detaylıca araştırıldı. Bu noktada ekip, hangi oyunları araştırdıklarını söylemedi ama Diablo, Destiny ve Tom Clancy’s The Division, muhtemelen ekibin hedefindeki oyunlardı. Tüm bu araştırmalar sonucunda da ganimetlerin düşme sıklığı arttırılacak, düşen ganimetler sürekli olarak kaliteli olacak ve tüm ganimetler, stratejik farklılıklar sunacak.

Bu açıklamalara bakarak, oyundaki ganimet sisteminin Destiny yerine daha çok Diablo oyununa benzeyeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca, Anthem oyununda artık belirli bir ganimet peşinde de koşabileceksiniz. Görevler, özel ganimet satıcıları ve içerikler için benzersiz ganimet havuzu, oyunculara bu özgürlüğü sunacak. Aynı zamanda oyuncular, ganimetlerinin seviyesini arttırabilecek ve özelliklerini de yeniden düzenleyebilecek. Bu sayede sizin çok hoşunuza giden bir silahı, düşük seviyede kaldı diye geride bırakmanız gerekmeyecek.

Yenilenen sistemler sayesinde ganimetlerin içinde yüzmeniz mümkün olacak.

BioWare, bahsetmiş olduğumuz bu değişiklikler ile oyuncuların zamanlarına saygı gösterecek ve stratejik seçim yapmaya olanak sağlayacak. Bu sayede oyuncular, ganimet kazanmak için istekli olabilecek. Yalnız, bunun yanında bir de o ganimetin düştüğü anda bize sunduğu his var, değil mi? İşte, hemen yukarıdaki videodan da görebileceğiniz gibi Anthem, yerde duran ganimetleri artık daha belirgin bir şekilde gösterecek ve ganimeti aldığımız zaman da büyük efektler ile ganimeti elde etmemizi kutlayacağız; ganimetler daha değerli hissettirecek.

Anthem oyununda birçok farklı düşman tipi bulunuyor. Bazı düşmanlar çok kolay ölüyor, bazıları ise çok zor ölüyor. İşte o zor ölen düşmanlar, birçok farklı ganimet temelli oyununda, hazine kaynağı olarak görünebiliyor. Bu sistemi BioWare ekibi de benimseyecek ve artık oyundaki hazine kaynağı olan düşmanlar öldürüldüğü zaman bolca ganimet düşecek kendisinden. Bunun bir örneğini yine yukarıdaki videodan rahatlıkla görebiliyorsunuz; düşman, öldürüldüğü zaman birçok farklı ganimeti, bolca efekt ile yere düşürüyor.

Yenilenecek olan Anthem oyununun ganimet sisteminden bahsedildi
Artık oyuncuların ganimetlerini hemen ellerine alabileceği bir envanter sistemi olacak.

Bioware için ganimetlerin ulaşılabilir olması da çok önemli

Anthem oyununun 2.0 güncellemesi ardından oyuncular, daha ulaşılabilir olan ganimetlerle karşı karşıya kalacak. Mesela, artık oyun sırasında düşürdüğünüz ganimetleri, hemen kullanmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca artık ganimetlerin nasıl göründüğü de değişecek; hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi ganimetler artık Destiny oyunlarındaki gibi bir özellik görünümüne sahip olacak. Bunun haricinde, artık oyuncuların karşısına işe yaramaz değerlere sahip olan hiçbir ganimet de çıkmayacak; her şey kullanılabilir olacak.

Bununla birlikte oyuncuların seviye sınırı artık kolaylıkla yükselebilecek ve ganimetler de sizin seviyenizi takip edecek. Ayrıca artık oyunda çok daha fazla rol üretebileceksiniz silahları ve ekipmanları kullanarak. Hatta oyuncular artık başarılı bir şekilde yakın dövüş rolü bile oluşturabilecek. Yetenek sistemi de buna imkan tanıyacak ve yeni yetenekler açarak, yeni silahlar ve sinerjiler açabileceksiniz. Oyuna yeni silahlar da eklenecek ve bunlar, oyundaki tarafların temalarına sahip olacak. Hazırlanan bazı tasarımlar da hemen aşağıda duruyor.

Yenilenecek olan Anthem oyununun ganimet sisteminden bahsedildi
Oyuncuların karşısına çıkacak olan yeni silah tasarımları ve konsept çalışmalar.

Tabii tüm bunlar basit bir güncelleme ile yarın oyuna eklenmeyecek. BioWare, bu çalışmaların çok zor olduğunu ve oldukça fazla zaman alacağını oyunculara belirtiyor. Yani, bu haberimizi okuyup, heyecanlanıp, hemen Anthem oyununu indirmenize gerek yok. Muhtemelen bahsi geçen büyük güncellemeyi 2021 senesinin ilk yarısında filan göreceğiz. Özellikle de COVID-19 yüzünden işler yavaşladığı için bu güncellemenin çok daha uzak bir tarihe ertelenme riski de bulunuyor bizce. Yine de bu güncellemeyi büyük bir merakla bekliyor olacağız efendim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x