Tom Clancy’s The Division 2 ve The Crew 2, Google Stadia için duyuruldu

Tom Clancy’s The Division 2, Google Stadia üzerinde üç farklı teknolojiye destek verecek.

Google Stadia, kendisini yeni video oyunları ile geliştirmeye devam ediyor. Bugün de bu bulut temelli oyunculuk sistemi için birçok farklı yapıt duyuruldu. Duyurulan bu oyunların en büyük ortak noktası ise hepsinin Ubisoft şirketine ait olması idi. Evet, Ubisoft ve Google tarafından gelen açıklamalara göre Tom Clancy’s The Division 2, The Crew 2 ve Monopoly oyunları bahsi geçen sistem içerisindeki yerini alacak.

Tom Clancy’s The Division 2

Google Stadia, Tom Clancy’s The Division 2 ve The Crew 2 ile şenlenecek

Google tarafından yapılan açıklamalara göre sisteme öncelikle Tom Clancy’s The Division 2 oyunu eklenecek. Bu oyun, sistemdeki ilk çapraz ilerleme ve çapraz platform teknolojilerini destekleyen ürün olacak. Ayrıca bu oyunun içerisinde Warlords of New York isimli genişletme paketi de aktif edilmiş olacak. Ayrıca bu oyun, Stream Connect de destekleyecek. Bu sistem sayesinde oyuncular, arkadaşlarının ekranını görebilecek.

Açıklamaların devamına göre The Crew 2 oyunu 25 Mart 2020 tarihinde sistemdeki yerini alacak. Takvimler, 28 Nisan 2020 tarihini gösterdiği zaman ise Monopoly oyunu eklenecek. 2020 senesinde bu sisteme DOOM Eternal, The Elder Scrolls Online ve SUPERHOT gibi video oyunları da eklenecek ama Google, bu üç farklı oyun için herhangi bir net tarih de ne yazık ki vermedi; en azından vermekten kaçındı efendim.

Kotaku tarafından yayımlanan raporlara göre farklı dağıtımcı şirketlerin yöneticileri, bağımsız oyun geliştiricileri ve daha çok fazla insan, Google tarafından yeterince güçlü bir teklifin yapılmadığını belirtiyor. Özellikle Epic Games ve Steam ile karşılaştırıldığı zaman oyun sahipleri, Google tarafından gelen teklifin neredeyse maddi yönden var olmadığını belirtiyor. Yani, bu demek oluyor ki dünyanın en büyük markalarından bir tanesi olan Google, kendi oyun platformu için pek de fazla para harcamaya hevesli değil gibi görünüyor.

Tabii tüm bunlar demek değil ki Google Stadia, kendisini bir yazılım olarak geliştirmiyor; Google tarafından gelen yeni bir açıklamaya göre bu sistem artık Google Chrome üzerinden 4K çözünürlük verebiliyor. Yani, internet gücü yeten oyuncular artık yüksek çözünürlükte oyun keyfi yaşayabiliyor. Bu çözünürlük desteği daha önce sadece Google Chromecast Ultra cihazlarında bulunuyordu ve tahmin edersiniz ki herkeste de bu cihazlar bulunmuyor. Bu yüzden de Google Chrome için 4K desteği gelmiş olması çok güzel bir şey.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x