Yeni bir BioShock oyunu, 2K Games tarafından duyuruldu

Bu duyuru sonrasında güvenilir kaynaklardan duyduk ki BioShock Parkside, 2015 senesinden beri geliştirilme sürecinde idi.

2K Games, senelerdir gizli işler yapıyordu. Ortaya çıkan birçok farklı ve güvenilir söylentiye göre oldukça gizli bir ekip, çok büyük bir BioShock oyunu üzerinde çalışıyordu. Bugün ise o gizli ekip ortaya çıktı; 2K Games, öncelikle yeni stüdyosunu duyurdu, ardından da o stüdyo tarafından geliştirilecek olan ilk video oyunu açıklandı. Yapılan duyuruya göre 2K Games şirketinin yeni stüdyosu ve takımı, Cloud Chamber adına sahip olacak ve Cloud Chamber, yeni bir BioShock oyunu üzerinde çalışacak.

BioShock

Yeni BioShock oyununu Cloud Chamber geliştirecek

Cloud Chamber isimli yeni stüdyo, iki farklı bölgede iki farklı takıma sahip. Bu takımlardan ilki Novato, Calif içerisinde. Diğer takım ise Montréal, Québec tarafında yer alıyor. Ayrıca, Montréal, Québec tarafında açılacak olan stüdyo, 2K Games ekibinin Kanada içerisindeki ilk stüdyosu olacak. Her neyse, açıklamaların devamına göre bahsi geçen yeni video oyununun geliştirilme süreci önümüzdeki senelerde de devam edecek. Yani, bu oyunun çıkış tarihi pek de yakında sayılmaz.

22 senelik deneyimi olan ve bu kadar sene içerisinde 40’dan fazla oyununu piyasaya sürmüş olan Kelley Gilmore, Cloud Chamber stüdyolarının başına geçecek. Bu isim, 2K Games için bir ilk olacak; ilk defa bir kadın, geliştirici stüdyolarının başındaki pozisyona geçmiş olacak. Açıklamaların devamına göre ise geliştirilmekte olan bu yeni ve popüler video oyunu, sınırları zorlayacak. Yine hikayeyi ve hikaye anlatımını odak noktasında bulunduracak olan bu oyun, keşfedilmemiş dünyalara götürecek oyuncuları.

2K Games, bu oyun ve stüdyo hakkında daha fazla heyecan verici herhangi bir açıklama yapmadı ama Kotaku ve Jason Schreier, tabii ki olayı detaylandırdı. Sektörün en saygı duyulan isimlerinden olan Jason Schreier tarafından yapılan açıklamalara göre duyurulmuş olan BioShock oyunu, 2015 senesinden beri geliştiriliyor ama proje, birçok kez sıfıra geri döndü ve daha farklı bir şekilde geliştirilme süreci tekrardan başlatıldı. Bunun bir sebebi ise stüdyoların değişiyor olması idi.

Kod adının Parkside olduğu söylenen bu yeni oyun, ilk olarak üçüncü parti stüdyolar tarafından geliştiriliyordu; 2K Games çatısı altında Cloud Chamber bulunmuyordu. Hatta, bu proje üzerinde çalışan ilk ekip de Halo ve Call of Duty serilerinden tanınan Certain Affinity idi. Yalnız, 2016 senesinde proje bu ekibin elinden tamamen alındı; 2K Games, kendi stüdyosunu kurup, geliştirilme sürecine bu şekilde devam etmek istedi. BioShock Parkside oyununun neye benzediği ise hala bilinmiyor ne yazık ki.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x