Kotaku ekibinden Jason Schreier bugün Twitter üzerinde oldukça aktifti. Sürekli büyük bir bilgiden bahsediyordu. İşte dakikalar önce Jason Schreier yayımladığı yeni bir yazı ile bu büyük bilgiden bahsetti. Kotaku ekibinden Jason Schreier’ın raporuna göre şu an 2K Games, çok gizli bir geliştirici ekip ile, çok gizli bir BioShock oyunu geliştiriyor. Bu oyunu geliştiren ekibin içerisinde, daha önce Mafia III oyununu geliştirmiş olan birçok Hangar 13 çalışanı da bulunuyor.

BioShock

Jason Schreier yayımladığı yazıda bu durumu, “Hangar 13 artık çok farklı bir yerde. Geçtiğimiz sene ekip için oldukça zordu ve aynı zamanda da ekip, yeni oyunları üzerinde düşünüyordu. Fakat Mafia III oyununda ekibe yardım etmiş olan birçok insan artık o stüdyodan ayrıldı. Ayrılan çalışanların arasında baş sanat yönetmeni, tasarım departmanı çalışanları, tasarım yönetmenleri ve diğer önemli çalışanlar bulunuyor. Ekipten ayrılan insanların bazıları gönüllü şekilde ayrıldı, bazıları gitmek istediklerini belirtti, bazıları ise direkt olarak işten çıkartıldı. Bazıları ise hemen yan kapıdaki çok gizli stüdyoda, çok gizli BioShock oyununu yapmaya gitti.” şeklinde anlattı.

Ortada bir de Mafia IV var

Jason Schreier, oldukça uzun raporunun sonlarına doğru Mafia IV oyunundan da bahsetti. 2K Games, Mafia III ardından aslında Hangar 13 ekibine iki farklı seçenek sundu. Bu seçeneklerden bir tanesi Mafia IV idi, diğeri ise yepyeni bir seri idi. Geliştirici ekip her ne kadar Mafia IV için hazırlanmış olsa da, raporlara göre ekip yeni bir seriye adım atmak istedi. Rhapsody isimli bu oyun, Almanya’da geçen bir ajan oyunu olacaktı ama şu an bu oyun hakkında herhangi bir net bilgi bulunmuyor. Bunun sebebi ise oyunun konseptinin sürekli değişiyor olması. Neredeyse 2014 senesinden beri Hangar 13 ekibinde kara bulutlar dolaşırken, hemen yan kapıdaki stüdyoda her şey çok güzel gidiyordu.

Kod ismi Parkside olan bir BioShock oyunu geliştiren Hangar 13 stüdyosunun komşuları, şu an oldukça küçük bir ekip ama bu ekip oldukça deneyimli oyun geliştiricilerinden oluşuyor. Özellikle 2017 senesinde birçok Hangar 13 çalışanı, diğer stüdyoya geçmek istese de 2K Games ne yazık ki herkesin isteğini kabul etmedi. Çünkü bu ekip, her oyun geliştiricisinin düştüğü hataya düşmek istemiyor ve yeni BioShock oyununu, hak ettiği şekilde, en yüksek kaliteli halde geliştirmeyi planlıyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster