Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Xbox Series X, Steam gibi platformlardan oyun oynatabilir

Bu sırada sadece Xbox Series X nesline özel olan oyunlar için biraz beklememiz gerektiğini de öğrendik.

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının henüz benzersiz özellikleri açıklanmadı. Sony ve Microsoft, bu özellikleri bir sır gibi saklamaya çalışıyor; eğer rakipleri bu benzersizlikleri öğrenirse, karşı hareketler edebilir. Yalnız Microsoft, bu özelliklerden bir tanesini yanlışlıkla şirketten dışarı sızdırmış olabilir; ortaya çıkan yeni bir söylentiye göre bu şirketin yeni nesil konsolu, içinde bir Windows modu bulunduracak ve bu mod sayesinde oyuncular, Steam gibi platformlardan PC oyunları oynayabilecek.

Xbox Series X

Xbox Series X, PC oyunlarını da mı oynatacak?

İtalya temelli bir internet sitesinden gelen raporlara göre biraz önce de dediğimiz gibi Microsoft şirketinin yeni nesil konsolunda bir Windows modu olacak. Bu modu aktif eden oyuncular Steam ve Epic Games Store gibi platformlara erişim sağlayabilecek, oradan oyunlar indirebilecek ve onları konsolları üzerinden oynayabilecek. Bu da PC tarafına özel olan oyunları, konsollara getirecek. Microsoft, halihazırda konsollara özel olan oyunları Xbox ile PC tarafına getirmeyi başarmıştı.

Bu da demek oluyor ki Xbox Series X aracılığı ile oyuncular, Detroit: Become Human ve American Truck Simulator gibi video oyunlarını oynayabilecek. Ayrıca bu oyunları oynatacak olan işletim sisteminin de Windows 10 olacağı söyleniyor. Microsoft, daha önce Steam ile alakalı bir alan adı da satın almıştı ve senelerdir bu alan adının ne gibi bir olay üzerinde kullanılacağı merak ediliyordu. İşte o kullanım alanı, şu an karşımıza bir söylenti ile çıkmış olabilir efendim.

Xbox Series X konsolunu satın aldıktan sonra bu yeni PC özelliğini kullanmak isteyebilirsiniz; bir başka bilgiye göre bu konsolun gerçekten özel olan video oyunları, konsolun çıkış senesinde oyunculara sunulmayacak. Yani, sadece yeni nesle özel olan oyunlar, en erken 2021 senesinden itibaren piyasaya sürülecek. Bu da demek oluyor ki Xbox Game Studios topluluğunun birinci parti oyunları; 2020 senesinde Xbox One için de gelecek ve geliştiriciler, yeni neslin gücünü net olarak kullanamayacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x