Xbox Scarlett, gerçek zamanlı ışın izleme için ayrı çekirdeklere sahip olacak

Gears 5 oyununun geliştirici ekibi bu bilgiyi doğruladı.

Xbox Scarlett ise yeni nesle hazırlanmaya çalışan Microsoft, konsollarında yüksek bir donanım arıyor. Yeni teknolojilere de mutlaka yer vermek isteyen Microsoft, belli ki bu teknolojilere de önem veriyor; Gears 5 oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara bakacak olursak, bahsetmiş olduğumuz yeni nesil konsolda gerçek zamanlı ışın izleme için ayrı çekirdekler olacak. Yani, bu teknoloji, başlı başına bir donanım parçasında çalışacak.

Xbox Scarlett

Xbox Scarlett, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisine önem verecek

GameSpot cephesine bir röportaj veren The Coalition stüdyosunun teknik sanat yönetmeni olan Colin Penty, Gears of War serisinin geleceğinden bahsetti. Bu gelecekte, tabii ki yeni nesil konsolda bir oyun piyasaya sürmek yatıyor ve Colin Penty, yeni nesil konsol donanımında gerçek zamanlı ışın izleme için ayrı çekirdeklerin olacağını ve bu sistem için şimdiden çok heyecanlandığını belirtiyor.

Colin Penty, bu bilgilere sahip bir kişidir; The Coalition, Xbox Game Studios çatısı altında yer alan bir stüdyo. Microsoft da bu stüdyoya önem verdiği için yeni nesil konsollarının geliştirici kitini kendileri ile paylaşmış olabilir ve hatta The Coalition, şu sıralar yeni nesil konsol için ufaktan video oyunu geliştirmeye başlamış olabilir ama ondan önce Gears 5 oyununa destek verileceğini düşünebiliriz.

Benzer bir bilgi daha önce PlayStation 5 için de verilmişti ama bu bilgi tamamen bir söylenti idi. Microsoft cephesinden sizlere sunmuş olduğumuz bu bilgi, söylentiden çok daha gelişmiş bir olaya benziyor. Sonuçta bu bilgiyi rastgele bir insan vermiyor; Xbox Game Studios çatısı altında yer alan önemli bir stüdyonun, önemli bir ismi veriyor. Bakalım yeni nesilde neler göreceğiz?

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir