Xbox ve Bethesda taraflarının E3 2021 sunumu Türkçe altyazı ile izlenebilecek

Aynı zamanda, bu sunumda gösterilecek olan bazı oyunlar ve daha fazlası da sızdırıldı.

Microsoft, 13 Haziran 2021 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00’da E3 2021 için hazırladığı sunumu başlatacak. Bu sunumda hem Xbox, hem de Bethesda şirketlerine ait oyunlar gösterilecek. 90 dakika sürecek olan bu sunum hakkında yeni detaylar yayımlayan Microsoft, ülkemizin oyuncularına da güzel bir haber verdi: Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen bu önemli sunum, Türkçe altyazı desteği verecek. Yalnız, bu desteğin tam olarak ne zaman verileceği bilinmiyor. Şirketin söylediğine göre bazı diller için altyazı desteği canlı yayın sırasında sunulacak. Bazı dillerin desteği ise sonradan, sunumun tekrarına eklenecek. Hangi dil için ne yapılacağı ise belirtilmiyor. Bu yüzden de Türkçe altyazının geleceğini biliyoruz ama ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

Microsoft şirketinin E3 2021 için hazırladığı sunum Twitch, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Canlı yayın, 1080p/60 FPS olarak sunulacak ama etkinliğin tekrarı, Xbox markasının YouTube kanalına 4K/60 FPS olarak eklenecek. Yani, video oyunlarını en yüksek kalitede görmek istiyorsanız, tekrarı izlemeyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bu şirket, Summer Game Fest 2021 dönemini kutlamak amacıyla ID@Xbox: Summer Game Fest 2021 Demo etkinliğini de geri getirecek. 15 Haziran 2021 ile 21 Haziran 2021 tarihleri arasında bu etkinlik aktif olacak ve oyuncular, ID@Xbox: Summer Game Fest 2021 Demo etkinliği sayesinde yeni oyunların demo sürümlerini ücretsiz olarak konsollarına indirip, oynayabilecekler.

Xbox ve Bethesda

Xbox ve Bethesda, E3 2021 sırasında neler gösterecek?

Türkçe altyazı ile izlenecek olan bu büyük sunumda, Xbox ve Bethesda şirketleri, neler gösterecek dersiniz? Bu konuda tabii ki resmi bir bilgi henüz yok ama oldukça güvenilir kaynaklar tarafından ortaya atılan yeni söylentilere göre Microsoft, öncelikle 3 farklı oyun geliştirme stüdyosunu satın aldığını duyuracak. Bu stüdyoların neler, kimler olduğu bilinmiyor ama ekiplere ait yeni oyunlar da sunumda yer alabilir. Bunun haricinde, Starfield oyununun da gösterileceği tekrarlandı ve oyunun tam çıkış tarihinin açıklanacağı da belirtildi. Tam tarih belirtilmedi ama söylentilere göre Starfield, PC ve Xbox için 2022 senesinin sonlarında piyasaya sürülecek. Ayrıca, Fallout 76 oyunu da etkinlikte olacak ve bu yapıtın geleceğinden bahsedilecek.

Fallout 76 oyununun etkinlikte yer alacak olması, resmi bir açıklama ile geldi. Bethesda şirketinin söylediğine göre Fallout 76, E3 2021 sunumu sırasında gösterilecek. Oyunun hem bu seneki içerikleri, hem de daha ilerisi için hazırlanan planlar gösterilecek. Aynı zamanda, bu oyunun içerisinde halihazırda yer alan Battle Royale modunun da Eylül 2021 içerisinde oyundan kaldırılacağı resmi olarak açıklandı. Bunun sebebi ise içeriğin yeteri kadar oyuncu tarafından oynanmaması. Aynı anda Bethesda, Fallout Shelter oyununun da 6. yıl dönümünü kutluyor ve oyunun da bugüne kadar 180 milyondan fazla oyuncu ile oynandığı belirtiliyor. Şirket, bu başarıyı kutlamak adına oyunun tüm mikro ödeme temelli paketlerinde %50 değerinde bir indirim başlatıyor.