WWE 2K20

WWE 2K20: Bump in the Night incelemesi

The Fiend Bray Wyatt ve çok daha fazlası WWE 2K20: Bump in the Night ile oyuna ekleniyor!

Başarısız diyebileceğimiz bir şekilde çıkışını gerçekleştirmiş olan WWE 2K20 oyununu internet sitemizde incelemiştim. Geçtiğimiz günlerde ise bu oyuna ait ilk ek paket olan Bump in the Night çıktı. Normalde, bu paket için incelememi ana yazıya ekleyecektim fakat deneyimlerimden sonra bağımsız bir yazı çıkartmanın daha uygun olabileceğini düşündüm. İşte WWE 2K20: Bump in the Night ve hakkındaki düşüncelerim!

WWE 2K20

WWE 2K20: Bump in the Night ile Cadılar Bayramı kutlanıyor

Bahsetmiş olduğum bu ek paketin teması korku. Cadılar Bayramı döneminde piyasaya sürülmüş olan bu ek paketin en büyük içeriği ise yeni bir 2K Showcase olarak karşımıza çıkıyor ama bu 2K Showcase içeriğini, ana 2K Showcase: The Four Horsewomen içeriği ile karşılaştırmamak gerekir; 2K Showcase: The Demon Within, ana içeriğe göre çok daha zayıf bir sunuma sahip. Modda, hikaye anlatımına dair sadece basit yazılar bulunuyor.

2K Showcase: The Demon Within, 6-7 karşılaşmadan oluşuyor ve bu karşılaşmaların tamamında The Swampfather Bray Wyatt, Finn Balor’ı kendi ailesine katmaya çalışıyor. The Swampfather Bray Wyatt, bunu yapabilmek için de The Demon Finn Balor’ı ortaya çıkartmaya çalışıyor. Bu karşılaşmalar sırasında oldukça benzersiz karakterler görüyoruz. Mesela, FrankenStrowman ve Wicked Aleister Black gibi karakterlere karşı savaş verebiliyorsunuz.

2K Showcase: The Demon Within, böylesine bir ek paket için oldukça zayıf bir sunuma sahip ama 2K Games ekibini yaratıcılıklarından ötürü tebrik etmek lazım; 2K Showcase: The Demon Within içerisinde karşınıza çıkan 1 grup hariç her karakter benzersiz bir sunuma sahip. Ayrıca bu oyun modu sırasında tüm yorumculuğu da Bray Wyatt üstleniyor ve bunun da çok güzel bir dokunuş olduğunu belirtmek istiyorum.

WWE 2K20: Bump in the Night ile oyuna yeni Story 2K Towers içerikleri de ekleniyor. Bu Story 2K Towers, bazen 3-4 farklı karşılaşmada bitiyor, bazen de 6-7 karşılaşmada bitiyor. Tüm bu karşılaşmalar, klasik 2K Towers gibi işliyor ama karşınıza çıkan karakterler yine yazı temelli bir hikaye ve benzersiz tasarımlar sunuyor. Yeni Story 2K Towers sayesinde de başta The Fiend Bray Wyatt olmak üzere Fed-Up Sheamus gibi karakterleri açabiliyorsunuz.

WWE 2K20

Korkmaya hazır mısınız?

Günümüzün WWE Evrensel Şampiyonu olan The Fiend Bray Wyatt karakterinin tabii ki oyuna eklenmiş olması çok güzel bir şey. Kendisinin oyun içerisindeki modeli, girişi, hareketleri ve diğer her şeyi gerçekten kaliteli. The Fiend Bray Wyatt, gerçek bir karakter olup, oyuna eklenmiş olsa da; FrankenStrowman ve Demon King Finn Bálor gibi karakterler gerçek değil ama hepsinin benzersiz girişleri ve efektleri bulunuyor.

Bu yüzden ben, WWE 2K20: Bump in the Night ile oyuna eklenmiş olan karakterlerin çoğundan memnun kaldım. Benzersiz karakterlerin yanında, oyuna birkaç karakterin zombi halleri de eklendi ama o zombi görünümleri bana çok tembel bir hareket gibi göründü. 2K Games, muhtemelen benzersiz karakterleri yetersiz buldu ve yanında birkaç kopya görünümlü zombi eklemek istedi oyuna ama 4-5 zombi yerine 2 tane benzersiz zombi, daha yararlı olabilirdi.

Tüm bu karakterlerin haricinde ek paket ile oyuna Wyatt Swamp Compound, Chaos At The Crypt ve Pin Drop Plaza arenaları da eklendi. Wyatt Swamp Compound, bence gayet başarılı bir arena ama Chaos At The Crypt ve Pin Drop Plaza, ne yazık ki benim ilgimi çekemedi. Ayrıca oyunu PlayStation 4 Pro konsolumda oynadım ve Wyatt Swamp Compound arenasında performans ile alakalı problemler yaşadığımı da eklemek isterim.

Arenaların yanında oyuna Create-a-Superstar ve benzer oluşturma modları için yeni ögeler de eklendi. Bu ögelerin çoğu, fantastik ögeler ve gerçekçi bir evrende oynamak istiyorsanız, bu ögelerin size pek uyacağını sanmıyorum ama fantastik ögeler seviyorsanız, yeni kozmetik eşyalara kesinlikle bayılacaksınız. Bunların yanında oyuna yeni silahlar, hareketler ve Lord of Darkness isimli bir şampiyonluk kemeri de oyunda ve gayet güzel.

WWE 2K20

Bu ek pakete sahip olmak şimdilik oldukça zor

WWE 2K20: Bump in the Night isimli ek paketi sevdik ama mantıken bu içerik üzerinde bazı problemler bulunuyor. Şöyle ki bu ek paket, ön sipariş hediyesi idi. Eğer ana oyuna ön sipariş vermediyseniz veya delüks sürümlerini veya üst sürümlerini satın almadıysanız, bu ek paketi ayrıca satın alabilmeniz gerekiyor. Bu da normal oyuncuları biraz zora sokabilir. Özellikle WWE markasının şu anki en heyecan verici karakterine sahip olabilmek için para ödemek, üzücü olabilir.

Bu ek paketin PlayStation Store üzerindeki fiyatı 69 TL gibi görünüyor. Eğer bu ek paketin oyunculara sunduğu ekstra oynanış saatlerini ekleyecek olursak ki bu ek paketteki içeriklerin tamamı birkaç saatte bitirilebiliyor; 69 TL biraz fazla gibi görünüyor. Tabii bu içerikleri tamamlayarak yeni karakterler açıyorsunuz ve o karakterleri Universe moduna taşıyabilmek mümkün; kozmetik ögeler için de aynı şey geçerli ama bu noktada da önemli bir problem var.

WWE 2K20: Bump in the Night, korku temalı ve fantastik seviyede ögeler sunuyor oyunculara. Daha önce de dediğim gibi eğer gerçek dünya temelli bir Universe modunda ilerliyorsanız, ek pakette işinize yarayacak olan tek şey The Fiend Bray Wyatt ve sadece The Fiend Bray Wyatt için de 69 TL vermeye bence değmez. Eğer fantastik şeyler seviyorsanız, iş değişir.

The Fiend Bray Wyatt haricinde Demon King Finn Bálor ve FrankenStrowman gibi karakterleri ben kesinlikle Universe modunda kullanabilirim gibi hissediyorum. Ayrıca Lord of Darkness şampiyonluğu da bu fantastik karakterlere ait bir Division yaratmakta kullanılabilir. Bu yüzden ben bu ek paketten yeterince memnun kaldım. Dilerseniz şimdi inceleme yazımın son anlarına geçeyim ve son sözlerimi söyleyeyim bu paket hakkında.

WWE 2K20

WWE 2K20: Bump in the Night, satın almaya değer mi?

WWE 2K20: Bump in the Night, kişiye göre çok büyük değişiklikler gösterebilecek bir paket. WWE 2K oyunlarında genelde Universe modu, en çok oynanan moddur. Eğer bu oyun modunda gerçek dünya temelli bir evren yönetiyorsanız, ek paket kesinlikle sizin hiçbir işinize yaramayacak, oyunculara sunulan içeriklerin neredeyse tamamı dünya üstü bir yapıya sahip. Bu içeriklerin neredeyse tamamının gerçek dünyalı bir Universe modunda yeri yok ne yazık ki.

Eğer Universe modunda fantastik ögelere yer veriyorsanız, 70 TL gibi bir fiyatı ile WWE 2K20: Bump in the Night kesinlikle satın alınabilir. İsterdim ki temel oyun da bu ek paket gibi başarılı olsun ama ne yazık ki durum biraz ilginç. Bu ek pakete, temel oyundan biraz daha yüksek bir puan vermem gerekecek. Her ne kadar bu ek paketi önermiş olsam da eğer halihazırda temel oyunu satın almadıysanız, öncelikle inceleme yazımı bir okumanızı öneriyorum.

WWE 2K20: Bump in the Night
69 TL üzerinden satılmakta olan WWE 2K20: Bump in the Night, oldukça fantastik ögeler ile oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu sebepten ötürü de gerçekçi bir deneyim yaşamak isteyen oyuncular, bu ek pakette kesinlikle kendilerine göre herhangi bir şey bulamayacaktır. Bana soracak olursanız WWE 2K20: Bump in the Night, oyuncu kitlesini ortadan ikiye bölüyor; bölünen bir taraf yeterince mutlu olabilir bu paket ile ama diğer taraf için ne yazık ki herhangi bir anlam ifade etmiyor.
Olumlu
Oyuna eklenen ögelerin tamamen fantastik olması.
The Fiend ve fantastik karakterler, sonunda oyunda.
69 TL, duruma göre uygun bir fiyat olarak görünebilir.
Olumsuz
Oyuna eklenen ögelerin tamamen fantastik olması.
Temel ek paket içeriğinin birkaç saatte bitebilmesi.
Ek paket sayesinde oyuna yeni hataların eklenmesi.
6.1
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x