Watch Dogs: Legion oyununun kaynak kodu sızdırıldı

Crytek ardından Ubisoft da aynı kişi tarafından saldırıya uğradı.

Geçtiğimiz ay içerisinde bir kişi, Crytek ve Ubisoft şirketlerinden ciddi bilgiler sızdırmaya başlamıştı; bu kişinin gizli belgelere erişimi bulunuyordu. Mesela, bu sayede Crytek şirketinin muhtemelen geliştirmekte olduğu video oyunları hakkında bilgi sahibi olmuştuk ama Ubisoft tarafında bir sessizlik vardı. Bu sessizlik ise çok ciddi bir şekilde bozuldu; aynı kişi Watch Dogs: Legion oyununun kaynak kodunu sızdırdı. 560 GB olan bu oyunun kaynak dosyaları da şimdi herkes tarafından erişilebilir olarak görünüyor. Peki, kaynak kodlarının sızdırılması ne anlam ifade ediyor?

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion oyununun kaynak kodu ile neler yapılabilir?

Watch Dogs: Legion oyununun kaynak kodu sızdırıldı. Peki, bu bizi neden ilgilendiriyor? Bu kaynak kodları ile neler yapılabilir? Kötü niyetli çalışmaları bir kenara bırakacak olursak, kaynak kodları öncelikle oyuna mod yapılması için kullanılabilir. Bu oyunda doğal bir mod desteği bulunmuyor ama deneyimli mod geliştiricileri, kaynak kodlarını kullanarak kendi modlarını hazırlayabilir. Ayrıca, kaynak kodlarının ortada olması, yine mod geliştiricilerinin oyunu daha da fazla optimize etmesini sağlayabilir. Aynı şekilde oyun içindeki hatalar da bu kaynak kodları aracılığı ile temizlenebilir.

Bu sırada Ubisoft, Eurogamer tarafına çok küçük bir araştırma yaparak, konuyu araştırdıklarını açıkladı. Yani, sızdırmaların ne kadar doğru olduğunu net olarak bilemiyoruz. Yine de ortadaki bazı söylentilere göre sızdırılan kaynak kodları, oyunun güncel bir sürümüne ait değil ve bu yüzden de kaynak kodları aracılığı ile pek bir şey yapabilmek mümkün olmayacak. Yine de en doğru bilgiyi kaynak kodlarını sızdıran kişiler ve Ubisoft tarafı verecektir diyoruz. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x