Focus Home Interactive ekibi tarafından geliştirilen aksiyon oyunu Vampyr için oldukça uzun bir video yayımlandı. Twitch yayını biçiminde paylaşılan görüntüler vasıtasıyla, bizleri ne denli farklı bir yapımın beklediğine şahit olduk. Bir vampir olmanın ruhsal ve bedensel zorluklarını daha iyi idrak etmemizi sağlayacak olan oyunla birlikte, bambaşka bir deneyime kucak açacağımızı görüyoruz. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek oyuna dair oldukça detaylı bilgilere ulaştığımız bu yayın videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebileceğinizi belirterek, dilerseniz videonun detaylarına geçelim.

Vampyr oyunu için yaklaşık 1 saatlik oynanış videosu yayımlandı

Oldukça farklı bir vampir temasıyla karşı karşıya olduğumuzu, bu uzun oynanış videosunu seyrettiğimizde daha iyi anlıyoruz. Bir vampirin; acizlikleri, gereksinimleri karşısında duygularının ve merhametinin mücadelesinin sergileneceği, verilecek seçimlerin odak noktasında olduğu farklı bir oynanış yapısı bizleri bekliyor. Tabii ki oyundaki dövüş mekanikleri ve aksiyon bölümleri de dikkat çekiyor ama verilecek hayati seçimler sayesinde, Vampyr oyununu farklı bir yere koyabiliyoruz. Oyunun temelinde de öldürülecekse bile doğru kişilerin, toplumda olmamalarının fark edilmeyeceği şahısların tercih edilebilmesi yatıyor.

Vampyr, sıradan bir aksiyon oyunu olarak kalmayacak

Ayrıca bu seçimlerin, farklı bölgelere sahip olan Londra’nın ana şehir yapısını etkileyeceğini de unutmadan belirtelim. İnsanlara yapılan saldırılar neticesinde; şehirdeki 4 ana bölgedeki yaşam aynı kalmayacak. Her bir bölgenin kendi sağlık durumu belirtilecek. Sağlıklı olan bölgede yaşam oranı artacakken, sağlıksız olarak kaydedilen bölgelerde insan sıklığı azalacak ve belki de yok olacak. Yani umarsızca bir bölgeye saldırıldığında, o bölgenin kaybedilebileceği, oyunun geliştiricileri tarafından belirtiliyor. Şehirdeki dört bölgenin de kaybedilmesi durumunda dahi, oyunun ana senaryosunun bitirilebileceği ama alınan ödül sayısının azalacağı da verilen bilgiler arasında.

Geliştiricilerin yorumlarıyla beraber izlediğimiz videoda, bir başka ilgimizi çeken unsurların da kaotik Londra manzaraları olduğunu söyleyebiliriz. Işıklandırma ve gölge efektlerinin, oyunun katmak istediği havaya bir hayli etkisinin bulunduğu görülüyor. Ayrıca; savaş mekaniklerindeki geçiş anları ve etrafa yansımalarının da göz doldurduğunu ifade edebiliriz. Bahsettiğimiz bu uzun oynanış videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebileceğinizi belirtmiştik. Bizleri bambaşka bir maceraya sürükleyecek Vampyr; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 5 Haziran 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

www.twitch.tv’de FocusHomeInteractive’den Vampyr – Dev Session – Thursday May 17th 5PM CEST’i izleyin

Etiketler: