Valorant oyununun karakter hikayeleri nedir?

Valorant oyunundaki her karakterin bir hikayesi bulunuyor.

Son güncelleme:

Valorant içerisinde oyuncuların seçebileceği birçok farklı karakter bulunuyor. Bu karakterlere de oyunun evreni içerisinde ajan deniyor. Riot Games, temel oyun için gayet standart bir hikaye hazırlamıştı ve bu hikayenin zamanla ilerletileceği biliniyordu; aynı şey ajanların hikayeleri için de geçerli idi. Valorant oyununun hikayesinde ve/veya karakter hikayelerinde herhangi bir ilerleme olmadı ama yeni yazımız ile karakterlere ait temel hikayeleri sizlere sunmak istiyoruz.

Valorant

Valorant oyunundaki karakterler ve hikayeleri

Jett (Düellocu)

Ana vatanı olan Güney Koreyi temsil eden Jett’in çevik ve darbelerden kaçmaya dayalı dövüş tarzı, başkalarının alamadığı riskleri almasını sağlar. Her çatışmada üstünlüğünü belli eder ve rakipleri daha nerede olduğunu anlamadan onları kesip biçmeye başlar.

Raze (Düellocu)

Bomba gibi bir kişiliğe ve kocaman silahlara sahip olan Raze, oyuna Brezilya’dan katılıyor. Kafa göz dalan oyun tarzıyla düşmanları saklandıkları deliklerden çıkarmakta ve dar alanları, bam bam bam temizlemekte üstüne yok.

Breach (Öncü)

İnsanüstü güçlere sahip İsveçli Breach, düşman zemininde sert bir şekilde yolu açan, hedeflenebilir bir kinetik dalga gönderir. Sebep olduğu hasar ve darbe, savaşın dengelerini değiştirecek niteliktedir.

Omen (Kontrol Uzmanı)

Bir anının hayaleti olan Omen, gölgelerin içinde avlanır. Düşmanlarını kör eder, savaş alanını boydan boya kat eder ve paranoyanın, onun ne taraftan saldıracağını anlamaya çalışan rakiplerinin damarlarında gezinmesini sağlar.

Brimstone (Kontrol Uzmanı)

Amerika Birleşik Devletler içerisinden katılan Brimstone’un hava araçları sayesinde takımı her zaman 1-0 öndedir. Gereken her türlü işlevselliği titizlikle ve güvenli bir mesafeden sağlaması, muharebe alanında bu kumandanı eşsiz kılar.

Phoenix (Düellocu)

Oyuna Birleşik Krallık’tan katılan ve yıldızlardan aldığı gücü dövüş stilinin her noktasına yansıtan Phoenix, savaş alanını alevlerle ve patlamalarla aydınlatır. Arkasında destek olsun olmasın, bildiği gibi savaşmak için ileri atılacağından şüpheniz olmasın.

Sage (Gözcü)

Çinli olan ve kapı gibi Sage gittiği her yerde kendini ve takımını güvende tutar. Öldürülen silah arkadaşlarını hayata döndürme yeteneği ve agresif saldırıları bertaraf edebilmesiyle, cehennem benzeri savaş meydanında etrafına huzur verir.

Sova (Öncü)

Rusya’nın uçsuz bucaksız tundralarında yetişen Sova düşmanlarını acımasız bir verimlilik ve titizlikle tespit eder, izlerini sürer ve onları yok eder. Özel yayı ve sıra dışı iz sürme yetenekleri ile ondan kaçsanız da asla saklanamazsınız.

Viper (Kontrol Uzmanı)

Amerikalı kimyacı Viper; zehir yüklü, çeşit çeşit kimyasal cihazıyla savaş alanını kontrol altında tutarken düşmanın görüşünü de alt üst eder. Avını zehriyle değilse bile aklıyla mutlaka avcunun içine alır.

Cypher (Gözcü)

Faslı bilgi uzmanı ve tek kişilik gözetleme ağı Cypher, düşmanın her hareketini bilir, her sırrını duyar ve her manevrasını görür. Cypher’ın gözleri hep üzerinizdedir.

Reyna (Düellocu)

Meksika’nın kalbinden kopup gelmiş Reyna teke tek çatışmalarda düşmanını ezer ve aldığı her skorla daha da coşar. Yapabilecekleri tamamen saf beceri gerektirir ve onu ciddi şekilde performansa dayalı kılar.

Raze (Düellocu)

Taktik filan dinlemeden düşmanlarını öldürmekten hoşlanan Raze, Brezilya’dan bir ajan olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Kendisi ağır silahları, o silahların mermilerini ve düşmanları öldürmeyi yeteri kadar seviyor.

Breach (Öncü)

İsveçli bilim insanlarını bile kıskandıran Breach, insanüstü güçlerle karşımıza çıkıyor. Kinetik dalgalarla düşmanlarını temizleyen Breach, savaşın dengesini değiştirmekten çok hoşlanır.

Skye (Öncü)

Avustralya’dan en sevdiği evcil dostu ile Valorant oyunun katılan Skye, düşmanlara çok iyi bir şekilde ayak bağı olurken, bir yandan da takım arkadaşlarına destek olmayı çok seviyor.

Yoru (Düellocu)

Gerçeklikte farklı boyutlar açarak, düşmanların arkasına sızabilen Yoru, Japonya’dan geliyor ve eğer kendisi ile karşı karşıya geldiyseniz, çoktan ölmüş bile olabilirsiniz ama belli ki haberiniz henüz yok.