Valorant oyununun hikayesi nedir?

Valorant oyununun hikayesi zamanla ilerleyecek bir yapıya sahip.

Son güncelleme:

Riot Games, geliştirdiği birçok video oyununda hikayeye önem veriyor. Bu oyunlar, tam olarak hikaye temelli bir deneyim sunmasa bile meraklı oyunculara oldukça ilginç hikayeler sunulabiliyor. League of Legends gibi Valorant oyunu da içerisinde hikaye bulunduran bir yapıt ve bu yeni yazımızda da bahsi geçen yeni video oyununun hikayesine değinmeye çalışacağız. Bakalım bu oyun bizlere neler anlatmaya çalışıyor?

Valorant

Valorant oyununda neler oluyor?

Tahmin edebileceğiniz gibi Valorant, Dünya’da geçiyor. Yakın gelecek gibi bir zaman döneminde yer alan bu video oyununun evreninde teknoloji, oldukça büyük bir önem taşıyor. Dünya, gayet normal bir şekilde hayatını sürdürürken, First Light isimli bir olay yaşanıyor. Bu olayın tam olarak ne olduğu ve nasıl gerçekleştiği bilinmiyor ama First Light, bazı insanlar doğa üstü güçler veriyor. Bu sayede Dünya değişiyor.

Doğa üstü güçlerin ortaya çıkması ile birlikte insanların yaşadığı bu gezegende tüm dengeler değişiyor. Sadece dengeler değişmiyor, güçlerin ışığında yeni devletler bile ortaya çıkıyor. İşte tüm bu değişikliğe ve kötü niyetli yeni devletlere karşı çıkılabilmesi için de gizli kişiler tarafından Valorant ekibi kuruluyor. Bu ekipte birçok ajan bulunuyor ve bu ajanlar da kötülüğe karşı savaşmaya çalışıyor şimdilik.

Şimdilik dedik; Valorant oyununun hikayesi şu anda bitiyor. Buna karşılık Riot Games, gelecekte bu hikayeyi devam ettireceğini de açıklıyor. Call of Duty: Black Ops markasının zombi içeriklerini hatırlayacak olursanız, o içeriklerde seneler boyu süren ve ilerleyen bir hikaye anlatılıyordu. İşte bu video oyununda da aynı şey yapılacak ve hikaye, zamanla kendisini ileriye atacak. Şimdilik oyunun evreni oldukça yeni.