Two Point Studios tarafından geliştirilen ve yayıncılığını Sega şirketinin üstlendiği hastane simülasyonu video oyunu Two Point Hospital için yepyeni bir video yayımladı. Bir klasik haline dönüşen ve pek çok platform için çıkışını gerçekleştiren Theme Hospital oyuyla benzerlik gösteren yapım, türü özleyenleri sabırsızlandırmaya devam ediyor. Haberimizin en alt kısmından seyredebileceğimiz video ile bu bekleyiş ve heyecanın bir kat daha artacağına inanıyoruz. Bir hastane kurarak, ekonomik strateji geliştirip, hastanemizi işletebileceğimiz ve daha çok talep görmesini amaçlayacağımız video oyunu, son dönemde benzerlerine rastlanmadığından ötürü, güzel bir değişimin habercisi olabilir.

Two Point Hospital oyununun geliştiricileri, yeni videoda oyunu anlatıyorlar

Gelişen teknolojiyi, klasik bir oyunun temellerinden itibaren farklılaştırarak kullanan Two Point Hospital; geliştiricileri tarafından da ifade edildiği üzere, özenle geliştirilmeye devam ediyor. Haberimizin en alt kısmından seyredeceğinizi belirttiğimiz oyun videosunda; oyunun baş tasarımcısı Ben Huskins ve baş animatör Chris Knott, ön plana çıkıyor. Oyunun geliştirme aşamasında büyük katkı sağlayan bu iki isim vasıtasıyla, oyunda kuracağımız hastanelerimizi canlı kılacak en önemli yapılardan bahsediliyor. Bu yapıların başında da tabii ki oyundaki küçük karakterlerimizin etkileşimlerinin olduğunu görüyoruz.

Two Point Hospital ile hastaneler zincirini kurabileceğiz

Anlatılanlara göre; Two Point Hospital oyunundaki her karakterin, kendine özgü yapıları bulunacak. Bu küçük karakterlerin yapısında görülen farklılık, hastanemizin işleyişine, hastalarla olan ilişkilere etki edecek. Tabii hastane işletmesi denildiğinde ne yazık ki gerçek hayatta olduğu gibi, hastalar müşteri konumunda oluyorlar ve onların memnuniyeti oyundaki başarıyı getiriyor. Karakter çeşitliliği sayesinde; bir başka deyişle, karakterlerin yapılarındaki farklılık dağılımıyla, oyunda gerçekte olduğu gibi her türlü yapıdaki insanla muhatap olunacağı ifade ediliyor.

Theme Hospital sonrasında gelecek olan hastane simülasyonu oyunu Two Point Hospital videosunda yenilikleri görüyoruz. Bir başka göze çarpan özelliğin de gelişen teknolojiyle birlikte, bu teknolojinin oyuna getirileri olduğunu söyleyebiliriz. Karakterlerin The Sims oyunu benzeri tavırları ve göze samimi gelen oyun içi grafiklerle birlikte, hastanelerdeki gelişmiş aletlerin de oyunda bulunduğu görülüyor. Pek çok eski oyuncuyu heyecanlandırmakla birlikte, yeni oyuncuların da denemek adına şans verebileceği Two Point Hospital oyunu PC platformunda, 2018 senesi içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Yukarıda da belirttiğimiz üzere oyun için yayımlanan bu videoyu, haberimizin alt kısmında seyredebilirsiniz.

Etiketler: