Güncelleme

The Walking Dead: The Final Season için ilk tanıtım videosu yayımlandı ve yazımızda sizlere verdiğimiz bilgiler de doğrulandı.

Orijinal İçerik

Tarafımızca çok büyük bir heyecanla beklenen The Walking Dead: The Final Season, bugün çok önemli bilgiler ile karşımıza çıktı. Ne yazık ki bu bilgiler resmi değil, sadece birer söylenti fakat bize soracak olursanız, değerlendirmeye değer söylentiler. Sızdırılan bu bilgiler, oyunun ön sipariş tarihi ve çıkış tarihi ile başlıyor tabii ki. Dilerseniz tüm bu bilgilere, yazımızın devamından göz atalım.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season çok yakında ön siparişe açılıyor

Ortaya çıkan bilgilere göre The Walking Dead: The Final Season, ilk bölümü ile 14 Ağustos 2018 tarihinde karşımıza çıkacak. Ayrıca bu oyunun ön siparişleri de çok yakın bir tarihte, 8 Haziran 2018 tarihinde açılacak. Yani, şimdiden cüzdanlarınızı hazırlamanızı öneriyoruz. Çünkü bu ön siparişleri kaçırmak istemezsiniz.

Oyunun çıkış tarihi ve ön sipariş tarihi haricinde, fiyat bilgileri de var elimizde. Söylenene göre oyunun Season Pass ögesi 20 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Bu konuda, PC platformunda net bir bilgi yok ama oyunun PlayStation 4 veya Xbox One sürümüne ön sipariş verenlere, The Walking Dead: The Telltale Series Collection paketinin de verileceği söyleniyor. Bu paket içerisinde seriye ait tüm video oyunları, iyileştirilmiş grafikler ile bulunuyor.

Sızdırılan bilgilerin devamına göre, oyunun kamera açısı ciddi anlamda farklı olacak. Çünkü bu bilgilere bakacak olursak, The Walking Dead: The Final Season oyununda, dünyayı Clementine’ın omzunun üzerinden göreceğiz. Ayrıca söylentilerin devamına göre oyundaki savaş ve dövüş mekanikleri de artık oyuncuları bir rayın üzerinde hissettirmeyecek. Tüm bunların haricinde, oyunun grafik tarzı da değişecek ve bu sayede oyuncular, çok daha gerçekçi bir deneyim ile karşı karşıya kalacak.

Son olarak, sızdırılan bilgilere göre oyunun PlayStation 4 Pro ve Xbox One X sürümleri üzerinde de özel bir destek bulunacak. Bu konsola sahip olan oyuncular, oyunu HDR ve 4K teknolojileri ile oynayabilecek. Tabii tüm bunlar birer söylenti efendim. Resmi bilgi değiller. Bunu aklınızdan çıkartmayınız ve size verdiğimiz bilgilere sonuna kadar inanmayınız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster