Çıkışını gerçekleştirdiği 2000’li yılların başından itibaren; eklenti paketleri dahil olmak üzere, çok satan video oyunları listelerinde kendisine uzun süre yer bulan The Sims serisinin farklı bir alandaki satış başarısını konu edeceğiz bu haberimizde. 6 Mart 2018 tarihinde iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştiren The Sims Mobile, yakaladığı hızlı satış başarısıyla EA cephesini mutlu etmiş gibi görülüyor. Şimdiden, şirketin en çok gelir elde eden mobil uygulamaları sıralamasında yer edinen oyunun neler kazandırdığına dilerseniz beraberce bakalım.

The Sims Mobile EA cephesinin yüzünü güldürüyor

The Sims Mobile, en çok Birleşik Devletler’den kazanç sağlıyor

Sensor Tower tahminlerinden yola çıkılarak elde edilen verilere göre, The Sims Mobile; indirilebildiği Google Play ve App Store platformları üzerinden, toplamda 15 Milyon Dolar’lık bir gelir kazandırmış durumda. Çıkışının üzerinden henüz dört ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen oyunun getirdiği kazanç başarısının, pek çok EA mobil uygulamasını solladığını belirtmiştik. Şöyle ki; bu oyunun Haziran 2018 içerisinde kazandırdıkları, EA şirketinin tüm mobil uygulama kazançları arasında kendisine 8. sırada yer bulmayı başardığı, tahminlerde veriliyor. Bu verilerin hem iOS hem de Android işletim sistemli mobil cihazlar için verildiğini de unutmadan ekleyelim.

Öte yandan The Sims markasının bir diğer mobil oyunu olan The Sims FreePlay; piyasada hala güçlü durmaya devam ediyor. Aynı kaynağın gösterdiği verilere baktığımızda, bu eski mobil oyunun, Haziran 2018 içerisinde, en çok kazandıran üçüncü EA mobil oyunu olduğunu görüyoruz. Kazanç rakamlarına bakıldığında ise The Sims FreePlay, dünyaya yeni gelen kardeşi The Sims Mobile oyununu, 2’ye katlamış durumda. Yani gelir olarak, eski oyunun 2 kat hızlı ilerlediğini söyleyebiliriz. Tabii uzun sürede kazandığı oyuncu kitlesini de burada hesaba katmak gerekiyor.

Bir veri daha paylaşalım izninizle. The Sims Mobile için hesaplanan tahmini verilerin, büyük bir kısmının Birleşik Devletler’dan kaynaklandığı da verilen rapor sayesinde gözlemleyebiliyoruz. Oyunun toplam geliri olan 15 Milyon Doların, yaklaşık %59’luk bir kısmının, yalnızca Birleşik Devletler’dan geldiği yine tahminlerde yer alıyor. Diğer ülke geliri tahminlerine bakıldığında, bu rakamın yarısına bile yaklaşılamadığı görülüyor. Oyunun gelirlerinde, Birleşik Devletler’e en çok İngiltere’nin yaklaştığını görüyoruz. İngiltere için verilen tahmini satış payının da yalnızca %8 olduğunu belirterek, sözlerimizi sonlandıralım.

Etiketler: