Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

The Outer Worlds, oyuncuların beklediği kadar büyük bir oyun olmayacak

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords gibi büyük bir oyun bekliyorsanız, kötü bir haber almaya da hazır olun.

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilmekte olan The Outer Worlds, içerisinde bolca gezegen, uydu ve astroit bulunduracaktı. Bu sebepten ötürü de birçok oyuncu, bu video oyununun oldukça geniş olacağını düşündü. Ayrıca Obsidian Entertainment, daha önce karşımıza da Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords gibi dev video oyunları ile çıkmıştı. Fakat bugün, bahsi geçen geliştirici ekip bir açıklama yaptı ve The Outer Worlds oyununun beklendiği kadar büyük olmayacağını belirtti.

The Outer Worlds

The Outer Worlds, ne kadar büyük bir oyun olacak?

Obsidian Entertainment ekibinden Leonard Boyarsky, sözlerine oyuncuların heyecanından bahsederek başladı. Bu çalışan, oyuncuların bu oyun için gereğinden fazla heyecanlanmaması gerektiğini belirtti. Leonard Boyarsky, kendilerinin daha önce geliştirmiş oldukları video oyunlarında beklentinin çok yüksek olmadığını ama bu yeni video oyunu ile beklentileri zor kontrol edebildiklerini belirten çalışan, yine de oyunlarına gayet güvendiğini de söyledi.

Aynı ekipten Tim Cain ile internet ortamında yayılan yorumlara inanılmaması gerektiğini söyledi. Bu yorumlardan bir tanesi, oyuncuların onlarca gezegene gidebileceği hakkındaydı ve geliştirici, tabii ki böyle bir şeyin mümkün olmayacağını açıkladı. Ayrıca Tim Cain, bu video oyununun yüzlerce saat sürmeyeceğini; oyuncuların bu tür yorumlara inanmaması gerektiğini de söyledi. Ardından da geliştirici ekip, The Outer Worlds oyununun, Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords oyunundan biraz daha küçük olabileceğini açıkladı.

Obsidian Entertainment ekibinin söylediğine göre hakkında konuşulan oyunu geliştirilirken bütçe ve kaynaklar, oyunun içeriğini uzatmak ve büyütmek yerine, oyuna tekrar ve tekrar oynanabilirlik katmak için kullanılmış. Açıklamalara bakacak olursak bu video oyunu gayet normal bir büyüklükte olacak ama oyuncular, durumu biraz abartıyor. Fakat oyuncular da haklı; işin içinde Obsidian Entertainment var. Yine de beklentilerinizi normal bir seviyede tutmanızı öneriyoruz.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir