The Last of Us Part II, 13’den fazla stüdyo ve 2300’den fazla kişinin emeği ile geliştirildi

The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment için en büyük proje gibi görünüyor.

İnternet aleminde MobyGames isimli bir platform bulunuyor. Bu platform, kendilerinin video oyunu sektöründeki en eski, en büyük ve en doğru veri bankası olduğunu iddia ediyor. Kendilerinin iddiası da oldukça gerçek sayılabilir. Eğer bir video oyunu hakkında detaylı bir bilgi almak istiyorsanız, MobyGames kesinlikle tercih edilebilecek platformlardan bir tanesi. Şimdi ise kendileri, The Last of Us Part II ile alakalı olan sayfalarını tamamladı. Bu sayede de öğrendik ki bu oyun, 13’den fazla stüdyo ve 2300’den fazla kişinin emeği ile geliştirildi.

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II, üzerinde en çok kişinin üzerinde çalıştığı oyunlardan biri

The Last of Us Part II, tabii ki Naughty Dog tarafından geliştirildi ve Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürüldü. Yalnız, bu oyun üzerinde emeği geçen tek şirket, onlar değildi. Oyunun emeği geçenler sahnesinde verilen bilgilere göre seslerle alakalı konularda Formosa Interactive, The Recordist ve Creative Sound Design stüdyoları işin içine girdi. Görsel tasarım konusunda ise One Pixel Brush, Original Force, The Studio of Secret 6, Lemon Sky Studios, Virtuos Holdings, Passion Republic, XAC, Adia Entertainment, Mindwalk, Visual Dart, Redhot CG ve MOOD stüdyoları bu video oyununa destek verdi.

MobyGames platformunun raporuna göre bahsi geçen oyunun üzerinde tam 2332 kişinin emeği bulunuyor. Bu kişilerden 2169 kadarı geliştirici olarak karşımıza çıkıyor. Geriye kalan 163 kişiye ise sadece teşekkür ediliyor. Ayrıca, piyasaya sürülen diğer video oyunları ile karşılaştırıldığı zaman bu oyun üzerinde emek veren 600 küsür kişi aynı zamanda Uncharted: The Lost Legacy ve Uncharted 4: A Thief’s End oyunları üzerinde de çalışmış görünüyor. Days Gone, Marvel Spider-Man, God of War ve Death Stranding oyunları ise 400-500 kişi, ortak ismi barındırıyor. Yapıt, Sony Interactive Entertainment için en büyük oyun olarak görünüyor.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x