İlk oyunuyla beklentilere tam anlamıyla karşılayamayan Tom Clancy’s The Division; yeni oyununda yaptığı hataları tekrarlamaktan kaçınacak gibi gözükürken, aynı zamanda mevcut oyuna dair umutlarını da tüketmiyor. Kötü bir izlenimle oyunculara ikinci oyunu sunmak istemeyen Ubisoft cephesinden, yeni güncellemelerin gelmekte olduğunu görüyoruz. Bu güncellemelerle, oyuna dair pek çok yenilik ve eklenti sunulurken; bazı başarımların, serinin geliştirilmekte olan Tom Clancy’s The Division 2 oyununa etki edeceği de belirtiliyor. Dilerseniz bahsettiğimiz güncellemeye dair detayları, haberimizin devamında sizlere aktarmaya çalışalım.

Tom Clancy's The Division için güncellemeler gelmeye devam ediyor

The Division, dolu dolu bir güncellemeyle yoluna devam ediyor

Ubisoft tarafından geçtiğimi günlerde paylaşılan bir videoda, Tom Clancy’s The Division oyunu için yayımlanacak olan güncellemeye dair bazı bilgiler paylaşılmıştı. Bu paylaşılan bilgiler sevindiriciydi ama sonrasında yapılan açıklamalarla ve güncellemenin yayımlanmasıyla birlikte, güncellemenin kapsamının belirtilenden daha fazla olduğunu gördük. Bizler de sizler için bu güncellemede yer alan içerikleri paylaşmak istedik. Öncelikle belirtelim ki mevcut olan oyuna uygulanacak olan Shields kilidi açma başarımları, Tom Clancy’s The Division 2 oyunundaki bazı ödülleri oyunculara kazandıracak. Bir anlamda; piyasadaki ilk oyunu oynayanlar, serinin ikinci oyunu için hazırlıklarına şimdiden başlayacaklar.

Mevcut oyuna eklenecek olan Shields kazanımları, oyunculara; bir dizi oyun içi değerli eşya ve para birimi sunan ganimet kutuları sağlayacak. Bu kazanımların birden fazla olması durumundaysa, serinin ikinci oyununa yönelik hediyeler alınmaya başlanacak. Toplamda 12 adet olan Shields ögelerinin ilk dört tanesinin 14 Haziran 2018 tarihinden itibaren gelen güncellemeyle oyuna eklendiğinin de altını çizelim. Bunları kazanmak için yapılması gerekenlere de kısaca değinelim.

  • Shepherd Shield için; Base of Operations açılması,
  • Hazard Shield için; Dark Zone kısmında 25 alan temizlenmesi,
  • Deadeye Shield için; HVT’leri bir hafta içinde tamamlanması,
  • Avenger Shield için; Manhattan’da 10, Dark Zone’da 10 ve West Side Piers bölgesinde 10 tane bölüm sonu karakterine ulaşmak gerekiyor.

Tüm bunlarla birlikte, yeni efsanevi zorluk seviyesi görevlerinden Madison Field Hospital ve General Assembly, yayımlanan yeni güncellemeyle birlikte oyuna dahil edildi. Ayrıca oyundaki çeşitli dinamiklere dair pek çok değişim, oynanışla ilgili farklılıklar, oyundaki bölgelerle ilgili geliştirmeler ve bazı ses düzenlemeleri, yine yayımlanan güncellemeyle birlikte oyunculara sunuluyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir olan Tom Clancy’s The Division için gelen günceleme için Ubisoft tarafından yayımlanan videoyu, haberimizin hemen alt kısmından izleyebilirsiniz.