Yaklaşık 1 ay önce Crema Games, Pokémon benzeri bir video oyunu olan Temtem isimli yapıtı duyurmuştu. Oyunlarının standart bir Pokémon oyunundan farkının, oyunlarının bir MMO olarak geliştirildiği olduğunu belirten firma, oyunun Kickstarter sürecini başlattı. Üstelik kısa sürede de hedeflerine çok yaklaştılar.

Temtem

Temtem isimli bu oyunun çevrim içi olarak gelmesi, Pokémon oyuncularının ilgisini toplamayı fazlasıyla başardı. Zaten başarmasaydı şaşardık çünkü başka oyuncularla birlikte Pokémon oynamak uzun zamandır istenen bir durumdu ve Crema Games akıllıca davranıp bu fikri hayata geçirdi. Haliyle oyunun Kickstarter sürecine başlamasıyla birlikte ilk adımda istenilen desteğin (70.000 dolar) yarısından fazlasını kısa sürede elde etmeyi başardılar.

Peki, Temtem ilerleyen süreçte hangi aşamalarda olacak?

Crema Games tarafından medyaya bildirildiğine göre oyunun tamamlanma sürecinde henüz 5 aşama daha bulunuyor. Bu aşamalardan ilki, birinci alfa süreci olarak tanımlanıyor. Bu aşama Kasım 2018 içerisinde başlayacak ve Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek. Çünkü Nisan 2019 içerisinde ikinci alfa süreci başlayacak. İkinci alfa sürecini ise üçüncü alfa süreci izleyecek. Bu süreç de Ağustos 2019 içerisinde gerçekleşecek.

Temtem isimli video oyununun geliştirilme sürecinde üçüncü alfa süreci, önemli bir kilometre taşı olacak çünkü üçüncü alfa sürecinden sonra, Ekim 2019 içerisinde oyunun erken erişim süreci başlayacak. Bu süreç 2020 senesine kadar devam edecek ve takvimlerimiz Mayıs 2020’yi gösterdiği zaman da oyunun son sürümü piyasaya sürülecek.

Yani tüm bunlar demek oluyor ki günümüzden yaklaşık 2 yıl sonra oyunun tam haliyle piyasa sürülmesi planlanıyor. Tabii bu süreç içerisinde Kickstarter aşamaları da bulunuyor. Yani 70.000 dolar sadece ilk hedef. İlerleyen aşamalarda oyuna dahil edilecek başka eklentiler de olduğundan hedef kademeler şeklinde artıyor. Hedefler 90.000 dolar, 120.000 dolar, 160.000 dolar ve 200.000 dolar şeklinde artıyor. Bundan sonraki aşamalar da oyunu çıkacak platformlar için entegre etmek olacak.

Oyunu geliştiren firma Crema Games, oyunlarında çok iddialı ve bu yüzden oyunları için Kickstarter süreci başlattıklarını belirtiyor. 6 yıllık tecrübelerini kendi bütçelerinden düşerek karşıladıklarını ve en fazla yatırımın Temtem için olduğunu belirten firma gelen destek ile günü gününe yapılacak güncellemelerini takip etmemizi istiyor. Bizler de takipte kalıp önemli gelişmeleri sizlere ulaştıracağız.

Etiketler:

, ,