Dünya çapında pek çok kişinin beğenisini kazanan Pokémon markasına olan ilginin video oyunlarıyla da sürdürüldüğü biliniyor. Yayın hakları Nintendo şirketinin elinde bulunan Pokémon markasına benzer video oyunlarını, diğer platformların kullanıcıları tarafından da merakla takip edildiğini söyleyebiliriz. Kendisine has JPRG tarzındaki bu video oyunları; Nintendo platformunda, çok satanlar arasında bulunmaya devam ediyor. Haberimizin konusu ise; bahsettiğimize benzer türde, benzer yapıda bir video oyununun geldiğinin bilgisini alıyor oluşumuz. Temtem ismindeki bu çok oyunculu oyunun duyurusu yapılırken, bir de oynanış mekaniklerini görebildiğimiz videonun paylaşıldığını ekleyelim. Oyunun belirtilen özellikleri için ise haberimizin devamına geçelim.

Pokemon oyunları benzeri Temtem oyunu için duyuruldu

Oyunun geliştirici ekibi Crema Games tarafından yayımlanan duyuru videosu vasıtasıyla, video oyunları dünyasına oldukça eğlenceli bir yapımın ekleneceğini söyleyebiliriz. Videodan da göreceğimiz üzere, genel yapı olarak Pokémon markasıyla oldukça benzer yapıda bir oyun geliştiriliyor. Çevrim içi olarak, çok oyunculu devasa bir dünyada, yaratık yakalama temeline dayanan oyunun bazı özelliklerinden bahsedildi. Çok detaya girilmemesine rağmen Temtem oyununun; adından da anlaşılacağı üzere Temtem adı verilen yaratıkları yakalamak üzere kurgulandığını görüyoruz.

Pokémon sevenler, muhtemelen Temtem oyununa da bayılacaklar

Duyurulan video oyununun açıklama kısmına bakıldığında, oyunda yapacaklarımız da temel olarak belirtiliyor. Bu oyunda; yaratık avlayacağımız, yaratıklarla koleksiyonumuzu genişleteceğimiz, diğer eğitmenlerle kapışacağımız bir eğlence dünyası vaat ediliyor. Ayrıca oyundaki evimizi özelleştirme ve geliştirme imkanı sunacak olan oyunda, diğer arkadaşlarımızın maceralarına katılabileceğimiz de ifade ediliyor. Seçenekler arasında, devasa olarak adlandırılan, çevrim içi dünyayı keşfedebileceğimiz de belirtiliyor. Zaten videodan da gördüğümüz kadarıyla, diğer oyuncularla paylaşacağımız dünyada, akıcı bir oynanışla birlikte, eğlence hedefi ön plana çıkıyor. Oyunun grafiklerindeki canlılığın da ayrıca ilgi çekeceğini belirtelim.

Bir başka hususun da, oyunun gelişim aşaması ve çıkış tarihiyle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Temtem oyunu için henüz bir çıkış tarihi belirtilmemekle birlikte Kickstarter platformuna ekleneceği tarih belirtilmiş durumda. 29 Mayıs 2018 itibariyla, bu platformdan oyuna ilgi duyan oyuncuların bağışları kabul edilmeye başlanacağı ifade ediliyor. Öte yandan oyunun hangi platformlar için geliştirildiğine dair bir bilginin bulunmadığını da ekleyelim. Oyun için yayımlanan ve oynanışla ilgili fikir sahibi olunacak görüntüler içeren duyuru videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster