The Walking Dead: The Final Season, The Wolf Among Us: Season 2 ve bir Stranger Things oyunu üzerinde çalışan Telltale Games ekibi, bu üç oyundan iki tanesini yeni oyun motoru ile geliştirmekte. Zaten yeni oyun motorunun nasıl bir gücü olduğunu en son yayımlanan The Walking Dead: The Final Season videosunda da görmüştük. Bugün ise bahsettiğimiz oyun motoru hakkında yeni bilgiler yayımlandı.

Telltale Games

Telltale Games, yeni oyun motoru ile kim bilir neler yapacak?

Saydığımız oyunların ve çok daha fazlasının geliştirici ekibi, bu oyunları geliştirirken Telltale Tool isimli bir oyun motoru kullanıyordu. Şimdi ise ekip bu oyun motorunu değiştirdiğini, artık Unity oyun motorunu kullanacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre The Wolf Among Us: Season 2 ve bir Stranger Things oyunu Unity oyun motoru ile geliştirilecek. The Walking Dead: The Final Season ise Telltale Tool ile geliştirilen son video oyunu olacak.

Bahsetmiş olduğumuz geliştirici ekip, kendi oyun motorlarını senelerdir iyileştirmeye çalışıyordu ama tabii nereye kadar. Bizler bu geliştirmeyi her video oyunu ile görmüş olsak da, Telltale Tool yaşını göstermeye devam ediyordu. Şimdi ise ekibin Unity oyun motorunu kullanıyor olması, kendilerine ait bir oyun motoru ile uğraşmayacakları anlamına geliyor. Bu sayede ekip, oyun motorlarından ziyade kendi oyunlarına odaklanabilir. Bakalım Telltale Tool son kez karşımıza nasıl çıkacak? Daha da önemlisi, The Wolf Among Us: Season 2 ve bir Stranger Things oyunları Unity ile nasıl olacak? Ekibin oyunlarını büyük bir merakla bekliyor olacağız.

Etiketler: