Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tales from the Borderlands, satıştan kaldırıldı

Artık aramızda olmayan Telltale Games ekibinin bir başka oyunu daha piyasadan silindi.

Bildiğiniz üzere Telltale Games, aylar önce iflasını verdi. Yaşanan bu olaylardan sonra da ekibin birçok oyunu tehlikeye girmişti. Mesela, en son Minecraft: Story Mode, video oyunu dünyasından tamamen yok olmuştu. Şimdi ise sıra muhtemelen Tales from the Borderlands oyununa geliyor; bu oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox 360 üzerinden artık satın alınamaz hale geldi. Xbox One tarafında ise oyun, satın alınabiliyor.

Tales from the Borderlands

İmkan varken Tales from the Borderlands oyununu indirmenizi öneririz

Sizlere daha önce sunduğumuz bir haberde, aslında böyle bir olayın, bu oyunun başından gelebileceğini söylemiştik. Fakat bu sırada Gearbox Software ve 2K Games, bu oyunu kendi bünyelerine katmaya çalışıyordu. Bunu düşünerek, aslında böyle bir olayın yaşanamayacağını söylemiştik ama belli ki şirketler, oyunu kendi çatıları altına alamadı veya böyle bir şey yapmaktan vazgeçtiler.

Minecraft: Story Mode gibi bu video oyunu da yakında sadece satıştan değil, indirmeden de kaldırılabilir. Bu yüzden de eğer oyunu seviyorsanız, cihazınıza mutlaka indirmenizi öneriyoruz. Artık Telltale Games bu piyasada olmadığı için ve başka hiçbir şirket de oyunu almadığı için, birçok mağaza da kendi bünyesinden bu oyunu tamamen kaldırabilir. Bu durumda da oyuna sahip olsanız bile indiremez hale gelirsiniz.

Daha önce benzer bir olay The Walking Dead serisinin de başına gelecekti ama Skybound Entertainment, bu durumu engellemişti. Telltale Games ekibinin bu serisi, Skybound Entertainment bünyesine geçmişti yalnız Microsoft tarafının Minecraft için bir adım atmamış olması ve 2K Games tarafından da bu oyun için hiçbir ses çıkmaması, bizim dikkatimizi çekti.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir