Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Minecraft: Story Mode, piyasadan tamamen siliniyor

Telltale Games ekibinin iki sezonluk oyunu olan Minecraft: Story Mode, artık sahipleri tarafından bile indirilemeyecek.

Telltale Games battı ve bu ekibin video oyunları da yavaş yavaş suların altına gömülmeye devam ediyor. The Walking Dead serisi Skybound Entertainment tarafından kurtarılmış olsa da; Tales from the Borderlands oyunu da 2K Games tarafından kurtarılmaya çalışılıyor olsa da belli ki Microsoft, iki sezonluk Minecraft: Story Mode için hiçbir şey yapmayacak.

Minecraft: Story Mode - Season Two

Minecraft: Story Mode oyununa sahip olsanız bile indiremeyeceksiniz

Game Informer tarafından verilen bilgilere göre bahsetmiş olduğumuz video oyununun iki sezonu da Haziran 2019 içerisinde, hatta net olarak 25 Haziran 2019 tarihinde, tamamen ulaşılamaz olacak. Bu video oyununun satışı tüm platformlar üzerinde durdurulacak. Hatta oyun, veri bankalarından da tamamen silinecek. Bu sayede de oyuna dijital olarak sahip olan oyuncular, sahip oldukları oyunu bile indiremez hale gelecek. Evet, dijital gelecek gerçekten de çok güzel görünüyor.

Microsoft Windows, macOS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, Android ve iOS için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyununa sahipseniz, oyunu donanımınıza indirmenizi öneriyoruz. Belli ki Mojang veya Microsoft, bu video oyunu hakkında herhangi bir şey yapmayacak ve oyun gerçekten de evrenden silinip, gidecek.

Oyuncular ise tahmin edebileceğiniz gibi bu durumdan pek memnun değil. Video oyunu sektörü, sadece dijital ürünlerden oluşan bir geleceğe doğru giderken, aslında dijital ürünlerin hiçbirinin tamamen bize ait olmadığını da bu olaylar sayesinde anlıyoruz. Piyasadan kaldırılan video oyunları, hesapların bilinçli veya bilinçsiz olarak banlanması ve daha çok fazla sebep, insanları yüzlerce oyundan edebiliyor. Dijital gelecek, gerçekten de hiç güzel görünmüyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir