Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Minecraft, 10. yaşını Minecraft Earth duyurusu ile kutladı

Sadece Minecraft Earth değil, MINECON Live da duyuruldu Minecraft markasının 10. yaş gününde.

Sizlere geçen hafta bir haber sunmuştuk. Bu haberimizde, 17 Mayıs 2019 tarihinde Minecraft için yeni bir arttırılmış gerçekçilik oyununun duyurulabileceğini belirtmiştik. Dediğimiz oldu ve Microsoft ile Mojang, bu markanın 10. doğum gününde, Minecraft Earth isimli yeni video oyununu duyurdu. Bir AR oyunu olan bu yapıt, dünyamızı bloklara dönüştürmeye geliyor gibi görünüyor!

Minecraft Earth

Minecraft Earth ile Minecraft evrenini kendi dünyamıza taşıyoruz

Şu an erken kayıt dönemi açık olan bu yeni video oyunu, “Artırılmış gerçekliğin gücü sayesinde Minecraft dünyası yepyeni bir biçimde evrenimize giriyor. Yepyeni bir deneyimle İnşa Edin, Keşfedin ve Hayatta Kalın! İlk oynayan kişilerden olma şansına erişmek, oyunla ilgili güncelleştirmeleri almak ve ücretsiz Earth görünümüne sahip olmak için kaydolun.” şeklinde tanıtılıyor.

Açıklamalara bakacak olursak bu video oyunu, kendinizi tamamen yeni bir boyutta ifade etme olanağı sunabilecek bir yapıt olacak. Tanımlamalara göre bu oyunda, eserlerinizi paylaşabileceksiniz ve diğer oyuncuların yarattığı dünyalarda gezinebileceksiniz. Tabii bu dünyada yaratıklar da bulunacak. Bu markanın temelinde yatan eşya üretme sistemi de kesinlikle oyunculara sunulan özelliklerden olacak.

Açıklamalara göre oyuncular, çevrim içi bir deneyim yaşayabilecek. Hatta yaptığınız eserleri, gerçek boyuta çıkarmadan önce arkadaşlarınızla küçük ölçekli olarak geliştirebileceksiniz. Küçük maceralara atılmak için diğer oyuncularla ekip bile oluşturma özelliği olacak bu video oyununda. Bu oyun ile kaynak toplayıp, zorluklarla mücadele edeceğiz. Keşfedilmeyi bekleyen yeni ve büyük bir dünya var!

Bu oyun hakkında sorabileceğiniz sorular ve cevapları

Bu oyun nedir?

Minecraft Earth, mobil platformlarda oynanabilecek ve markanın dünyasını, bizim evrenimize getiren yeni bir artırılmış gerçeklik oyunu olarak tanıtılıyor Microsoft ve Mojang tarafından.

Bu oyun hangi platformlarda olacak?

Mojang tarafından gelen açıklamalara göre sadece iOS ve Android temelli akıllı telefonlar üzerinden bu oyun oynanabilecek.

Bu oyun için herhangi bir beta süreci olacak mı?

Evet, bir beta süreci gerçekleştirilecek. Bu süreç, yaz aylarında yaşanacak. Yüz binlerce oyuncunun kabul edileceği bu sürece, erken kayıt sistemini kullanarak katılma şansınızı arttırabilirsiniz.

Erken kayıt hediyeleri ne zaman verilecek?

Eğer Minecraft Earth oyununa erken kayıt olursanız, özel bir görünümün sahibi olacaksınız ve bu görünüm, beta başladıktan 24 saat sonra size verilmiş olacak. Bu görünümü tam oyunda da kullanabileceksiniz.

Bu oyun Türkçe olacak mı?

Microsoft ve Mojang ekiplerinin söylediğine göre orijinal Minecraft oyununun desteklediği tüm diller, bu oyunda da olacak. Yani, evet; bu video oyunu Türkçe olacak.

Bu oyun ne zaman tam çıkışını gerçekleştirilecek?

Bu konu hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor ama Mojang, çıkış tarihini MINECON LIVE 2019 etkinliğinde açıklamayı planlıyor.

MINECON Live da duyuruldu

Eğer Minecraft markası ile biraz aranız varsa, MINECON isimli etkinlikle aranız vardır demektir. Bugün, bu etkinliğin adı değiştirildi ve MINECON Live, yeni bir etkinlik olarak duyuruldu. Açıklamalara göre 2019 senesinin etkinliğinde Mojang; Minecraft hakkında yeni haberler verecek, oyunun yeni büyük güncellemesi tanıtılacak, Minecraft ustaları ile bir panel düzenlenecek, oyuna gelecek yeni biyom için oylama yapılacak ve dahası yaşanacak.

Birçok farklı platform üzerinden canlı olarak izlenebilecek olan MINECON Live 2019, 28 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. İsim değişikliği haricinde, etkinliğin genelinde herhangi bir büyük değişiklik yapılacağını da düşünmüyoruz. Mojang, muhtemelen etkinliğin canlı olması özelliğini daha fazla ön plana çıkartmak istedi ve bu yüzden böyle bir adım atıldı.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir