Street Fighter VI, muhtemelen 2023 senesinde duyurulacak

Street Fighter V oyununun son karakteri de Luke olarak açıklandı.

Street Fighter V, ilk olarak 2016 senesinde piyasaya sürülmüştü ve bu yapıt, 5 senedir de büyük bir başarı ile desteklendi. Şimdi ise Capcom, bu ana serinin beşinci oyununun son içeriğini resmi olarak duyurdu ve altıncı oyun için ise 2023 senesini işaret etti. Bu arada, beşinci oyun için gelecek olan son karakter de Luke olacak. Eğer dilerseniz, bu karakterin resmi olarak tanıtıldığı canlı yayının özetini hemen yukarıdan sizler de izleyebilirsiniz.

Luke karakterini henüz net olarak tanımıyoruz ama Capcom tarafından yapılan açıklamalara göre kendisi, Street Fighter serisinin devamında çok önemli bir rol oynayacak. Daha önce Guile ile de karşılaşmış olan Luke, çocukluğunda bir travma yaşamış gibi görünüyor. Bu olay yüzünden kendisi bir dövüşçü olmaya karar veriyor, orduya katılıyor ve ardından da kendisini bu evrenin içinde daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Street Fighter V: Champion Edition

Luke, oynanış tarafında oldukça agresif bir yapıya sahip. Bu karakterin tüm temel vuruşları, kendisinin ileriye doğru hareket etmesini sağlıyor. Bu sayede hem rakibiniz ile aranızdaki arayı hızlı bir şekilde kapatabiliyorsunuz, hem de onlara sürekli olarak baskı uygulayabiliyorsunuz. 29 Kasım 2021 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan bu karakter, hava saldırılarına karşı koyabilecek bir komboya da sahip.

Daha da önemlisi, bu karakterin V-System özelliği oldukça benzersiz. Street Fighter V oyunundaki diğer tüm karakterlerin aksine Luke, V-Trigger aracılığı ile V-Gauge kısmını bir geri sayıma çevirebiliyor. Bu sırada kendisi otomatik olarak dolabiliyor. Ayrıca bu karakter, sadece hasar vererek V-Timer elde edebiliyor. Aynı zamanda, hasar aldığı durumlarda da V-Timer kaybediyor. Bu da Luke karakterine özel bir durum.