PC oyuncuları büyük bir merakla o anı beklemeye başladı. Yüzlerce, belki de binlerce video oyununun indirime girdiği o an. Tabii ki Steam üzerinde gerçekleştirilen yaz indirimlerinden bahsediyoruz. Bu yazımızda ise sizlere Steam Yaz İndirimleri 2018’in ne zaman başlayacağını anlatmaya çalışacağız. Ayrıca bu indirim hakkında bazı bilgiler de vermeye çalışacağız.

Steam

Steam platformunun yaz indirimleri çok yakında geliyor

Öncelikle sizlere bu büyük ve önemli kampanyanın muhtemelen başlayacağı tarihi sunalım. Muhtemel diyoruz çünkü Steam veya Valve henüz bu indirimlerin ne zaman başlayacağını doğrulamadı. Fakat bir doğrulamaya da ihtiyacımız çok çünkü bu indirimler her sene, neredeyse aynı tarihlerde başlıyor.

Demek istediğimiz şu ki, geçmişe bakacak olursak, bu senenin yaz indirimleri 21 Haziran 2018 tarihinde, akşam saatlerinde başlayacak. Bu saatler sırasında muhtemelen platformun sunucuları çökecek. Bu çöküş her sene gerçekleşiyor, bu sene de gerçekleşirse şaşırmayacağız. Fakat sunucular düzeldikten sonra da oyuncuların karşısına önemli video oyunları, güzel indirimler ile çıkacak.

Muhtemelen 1 veya 2 hafta sürecek olan bu yaz indirimleri boyunca; hem platform üzerinden oyuncular uygun fiyatlara video oyunları satın alabilecekler, hem de muhtemelen bir yaz etkinliğine katılabilecek. Bu etkinliğin detaylarını bilmiyoruz. Hatta etkinliğin gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini de bilmiyoruz ama Valve tarafı, her büyük indirim sırasında etkinlikler de düzenliyor. Bu yüzden Steam Yaz İndirimleri 2018 sırasında da bir etkinlik görürsek, hiç şaşırmayacağız.

Hangi video oyunları indirime girebilir?

Peki, bahsetmiş olduğumuz bu indirimler sırasında hangi oyunları indirimde göreceğiz? Aslında bu sorunun cevabını detaylı olarak vermek imkansız çünkü oyunların indirime girebilmesi için Valve ile dağıtıcı şirketlerin anlaşması gerekiyor. Bu anlaşmalar her zaman gerçekleşmek zorunda da değil. Bu yüzden net bir şekilde hangi oyunun, ne kadar indirime gireceğini sizlere söyleyebilmek oldukça güç.

Tüm bunlara rağmen, 1 yaşından daha büyük video oyunlarının çok büyük bir ihtimalle karşımıza indirimler ile çıkacağını tahmin edebiliriz. Henüz 1 yaşını doldurmamış olan, özellikle de Activision veya Ubisoft gibi ekiplerin elinden çıkmış olan video oyunlarında ise hiç indirim göremeyebiliriz veya çok az indirim görebiliriz. Bu yüzden, cüzdanlarınızı da buna göre hazırlamanızı öneriyoruz.

Yani, haberimizi yazdığımız şu sırada Steam Yaz İndirimleri 2018 kampanyasına sadece günler kaldı. Bizler, şu sırada cüzdanlarımıza sahip çıkıyoruz ve yeni video oyunlarını almıyoruz, bekliyoruz. Çünkü beklediğimiz bu video oyunları, indirimler sırasında büyük indirimlere girebilir ve birkaç lira olsa da, kazanç sağlayabiliriz. Sonuçta video oyunları da artık öyle ucuz şeyler değil. Aynı şeyi size de öneriyoruz efendim.

Etiketler:

,