Steam Sonbahar İndirimi 2021 ve Steam Ödülleri 2021 başladı

Birbirinden kaliteli oyunun fiyatı düştü.

PC tarafındaki oyuncuların merakla beklediği indirim dönemlerinden bir tanesi başladı. Evet, geçtiğimiz gün itibariyle Steam üzerinde Sonbahar İndirimi 2021 dönemi başladı. Bununla birlikte, artık senenin sonuna geldiğimiz için Steam Ödülleri 2021 de kendisini gösterdi. Yani, oyuncular hem oldukça uygun fiyatlardan yeni video oyunlarını satın alabiliyor, hem de 2021 senesinin en iyi deneyimlerine farklı kategorilerde oy verebiliyor. Valve tarafından yapılan açıklamalara göre ödül alan yapıtlar, 3 Ocak 2022 tarihinde resmi olarak açıklanacak. Oylamalar da zaten o tarihe kadar devam edecek.

Steam Sonbahar İndirimi 2021

Steam Sonbahar İndirimi 2021 dahilinde birbirinden kaliteli oyununda fiyatı düştü. Mesela; Deathloop için %50 değerinde bir indirim geldi, Loop Hero oyununun da fiyatı %40 civarında düştü. Borderlands 3: Ultimate Edition yapıtında %66 gibi bir indirim görünürken, Tales of Arise oyununun fiyatı da %25 civarında düştü. Sony Interactive Entertainment da bu indirim dönemine katıldı ve Horizon: Zero Dawn oyununu %50, Days Gone oyununu ise %40 değerindeki kampanyalara soktu. Resident Evil serisinin en hızlı satan oyunlarından olan Resident Evil Village ise bu sırada %35 gibi bir indirim gördü. Yani, bu kampanya döneminde bulamayacağınız ucuz oyun yok.

Belki gözünüzden kaçabilecek olan oyunlar tarafında ise Marvel’s Guardians of the Galaxy, 239 TL olarak satılıyor. Aynı fiyata Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster oyunu da sahip. Daha uygun fiyatlar arıyorsanız, Forza Horizon 4 oyununu 60 TL civarına satın alabilirsiniz. Wasteland 3 ise sadece 20 TL. Red Dead Redemption 2 ise çok uzun bir zaman sonra ilk defa %50 civarında bir indirim gördü ve fiyatı Steam üzerinde 150 TL oldu. Bağımsız oyunlar tarafında da PowerWash Simulator yapıtı 27 TL, Grim Dawn ise sadece 10 TL oldu. Resident Evil 3 ise tarihinin en düşük fiyatlarından biri olan 77 TL değerini görmeyi başardı.