Final Fantasy VII oyununun yeniden yapım projesinin en yeni bölümü ve 2024 senesinin en çok beklenen oyunlarından biri olan Final Fantasy VII Rebirth, video oyunu tarihinin en ikonik düşmanlarından biri olan Sephiroth’un peşine düşerek Midgar’ın dışındaki devasa bir dünyayı keşfeden ana kahraman Cloud Strife ve sadık yoldaşlarının hikayesini anlatıyor. Oyunun tamamının 29 Şubat 2024 tarihinde yayımlanmasından hemen önce, bugün oyunculara sunulan demo sürümü sadece ana karakter Cloud’u kontrol etmenize değil, aynı zamanda efsanevi kılıç ustası Sephiroth’u savaşta tam olarak kontrol etmenize de olanak tanıyor.

Demo içerisinde Cloud, Soldier olarak kariyerindeki daha önceki bir görevi – Nibelheim olayını – hatırlarken, genişletilmiş flashback bölümünün bir parçası olarak Sephiroth olarak oynayabileceksiniz. Oyundaki olaylardan birkaç yıl önce geçen bu bölüm Final Fantasy VII Rebirth içerisindeki bazı önemli anlara zemin hazırlayacak. Dahası, oyunun tamamı 29 Şubat 2024 tarihinde piyasaya sürülmeden önce Junon bölgesinin bir kısmını keşfetmenize olanak tanıyacak bir güncelleme de demo için paylaşılacak. Böylece oyunun daha fazlası keşfedilebilecek.

State of Play sırasında, Final Fantasy VII Rebirth oyununun hikayesine odaklanan yeni bir tanıtım videosunun yanı sıra daha önce hiç görülmemiş yaklaşık 11 dakikalık bir oynanış görüntüsü içeriyor. Bu görüntüler oyunun daha önce görülmemiş birçok unsurunun dünya prömiyerini içeriyor: Dünya haritasına genel bir bakış, çok çeşitli araçlar ve binekler de dahil olmak üzere geniş dünyada dolaşmanın yolları, çeşitli keşifler, mini oyunlar ve çok daha fazlası.

State of Play ile Final Fantasy VII Rebirth, derinlemesine gösterildi

Final Fantasy VII Rebirth oyununun macerasının sahnesi, sorunsuz bir şekilde bir araya getirilmiş çeşitli alanlardan oluşan devasa bir dünya haritasıdır. Görüntülerde bu geniş haritada dolaşmak için Final Fantasy serisinin vazgeçilmezi olan Chocobo’lardan buggy’lere ve wheelie’lere kadar çok çeşitli yollar gösteriliyor. Chocobolar her alanda farklı yeteneklere sahip oldukları için Cloud ve arkadaşlarına özellikle yardımcı olacaklar. Bazıları azgın akıntılarda yüzebilir, mantar ayaklarının üzerinden atlayabilir ve hatta dik uçurumlara tırmanabilir.

Geniş arazi alanlarında, macera duygunuzu harekete geçirecek keşfedilecek her türlü ilgi çekici nokta vardır. Genel olarak ilk kategori, dünyayı araştırdığınız, korkunç düşmanlarla savaştığınız ve ilerlerken çeşitli kaynaklar veya gizli hazineler aradığınız World Intel’dir. İkinci tür ise dünyayı ve karakterleri daha derinlemesine inceleyen tuhaf işlerdir. Bugün, bu oyunun çağrıları hakkında bilgi veren, Cloud ve yoldaşlarının onları fethetmelerine ve daha sonra savaşta güçlerini çağırmalarına yardımcı olan kutsal alanları tanıttık.

Final Fantasy VII Rebirth, tüm dünyası boyunca çok çeşitli mini oyunlara sahiptir ve bunlar orijinal Final Fantasy VII içerisindeki birçok mini oyundan bile daha büyük bir ölçekte! Geliştirme ekibinin önerisi Queen’s Blood kart oyunudur ve oyunun ilk bölümlerinden itibaren kart toplayabilirsiniz, böylece kendinize özgü güçlü bir deste düşünmenin ve oluşturmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bazı mini oyunları izlemek de oynamak kadar eğlencelidir, bu nedenle ana hikayeye ara vermek istediğinizde oynamak için mükemmeldirler.

Duygusal hikaye anlatımı deneyimi Final Fantasy VII Rebirth içerisinde daha da geliştirildi. PlayStation 5 konsolunun ultra hızlı SSD’sini sonuna kadar kullanan yüksek kaliteli, zengin grafikler, karakterlerin duygusal durumlarının ince nüanslarını gösterebilir ve Cloud ile arkadaşlarının giderek daha güçlü bağlar kurmasını tasvir eden anlatı deneyimini daha da yükseltir. Daha detaylı ve incelikli yüz animasyonları, özellikle Cloud ve arkadaşları hikayenin sonunda onları bekleyen kaderle yüzleşirken karakterlerin yolculuklarına daha fazla derinlik katacak.

Hikaye boyunca karakterler arasında kurulan bağlar artık oyunun tüm yönleri için önemli. Cloud’un yol arkadaşlarıyla olan ilişkisi, eylemlerine ve diyalog seçimlerine göre değişecek ve özellikle orijinal oyundaki çok sevilen randevu sahnesini etkileyecek. Orijinal Final Fantasy VII oyununun oyuncularının bekleyebileceği randevu partnerlerine ek olarak, ekip bazı yeni partnerler ve Gold Saucer içinde genişletilmiş bir randevu sekansı hazırladı.

Bu sekans ile dört gözle bekleyecek çok şey var ve tüm ekip arasındaki bağı gösteren parti seviyenizi artırırsanız, karakterler savaşta gerçek potansiyellerine ulaşabilecekler. Yakın ilişkiye sahip karakterlerin gerçekleştirebileceği çok sayıda sinerji becerisi var, böylece favori karakterleriniz ve özel hareketlerinizle düşmanları yenebilirsiniz.

State of Play ile Final Fantasy VII Rebirth, derinlemesine gösterildi