Final Fantasy VII Rebirth oyununun yaratıcı yönetmeni, bu yapıtın nerede biteceğini açıkladı. Bu oyun, Square Enix şirketinin Final Fantasy VII için planladığı yeniden yapım üçlemesinin ikinci bölümü ve bu da oyunun aslında hikayeyi sonlandırmayacağı anlamına geliyor. Bu nedenle hayranlar, bu ikinci oyunun genel hikayenin ne kadarını kapsayacağını merak ediyordu. Bu durum şimdi Tetsuya Nomura tarafından PlayStation Blog üzerindeki bir röportajda doğrulandı.

Nomura, Final Fantasy VII Rebirth oyununun hikayeyi orijinal Final Fantasy VII oyunundan farklı bir sırayla anlattığını, yani ikinci oyun belirli bir yerde bitecek olsa da, diğerlerinin üçüncü oyun için saklanmış olabileceğini açıkladı. Nomura, “Bundan daha önce birkaç kez bahsetmiştik, ancak mekanları keşfedebileceğiniz sıra orijinal Final Fantasy VII ile aynı değil ve sıralamada bazı değişiklikler var.” şeklinde cümlelerle açıklamasını başlattı.

Nomura, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Örneğin, önemli yerlerden biri olan Wutai, Final Fantasy VII Rebirth içerisindeki rotanın bir parçası değil ve bir sonraki oyunda ziyaret edilecek. Mekânların sıralamasında bazı değişiklikler olsa da, bu oyunda tasvir edilen mekânlar Final Fantasy VII oyununun en büyük kaderinin sizi beklediği The Forgotten Capital’e kadar uzanıyor.”

Spoiler vermeden söyleyebiliriz ki The Forgotten Capital, Final Fantasy serisinin tarihinin en çok konuşulan şok olay örgülerinden birinin geçtiği yerdir – bu nedenle Final Fantasy VII Rebirth oyununun oyuncuları üçüncü oyuna hazırlamak için bu anla son bulabileceği anlaşılıyor. Square Enix, perşembe günü yaptığı açıklamada bu oyunun 29 Şubat 2024 tarihinde iki disk halinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Tüm bunların haricinde, Final Fantasy VII oyununun köklü kötü karakteri olan Sephiroth, Final Fantasy VII Rebirth içerisinde tamamen oynanabilir olacak. Oyun için yeni bir çıkış tarihi görüntüsü State of Play sırasında gösterildi ve Cloud ile Sephiroth’un birlikte savaşırken çekilmiş bir görüntüsünü içeriyordu. PlayStation Blog üzerinde daha sonra yapılan bir röportajda, yaratıcı yönetmen olan Tetsuya Nomura, Sephiroth’un oynanabilir olacağını doğruladı.

Konu hakkında yapılan açıklama, “Orijinal olan Final Fantasy VII oyununu oynadıysanız, hangi sahneden bahsettiğimi tahmin edebileceğinize eminim. Sephiroth’u orijinal oyunda olduğu gibi bu oyunda da aynı sahnede kontrol edebileceksiniz.” şeklindeydi. Bu sahne, Sephiroth’un yapay zeka kontrollü geçici bir parti üyesi olarak katıldığı Nibelheim için bir geriye dönme sahnesi. Bu kez oynanabilir durumda olarak sunulacak.

Final Fantasy VII Rebirth, diğer platformlara ne zaman gelecek?

Square Enix, Final Fantasy VII Rebirth oyununun en az üç ay boyunca PlayStation 5 konsoluna özel olacağını doğruladı. Bahsi geçen şirket, perşembe günü Final Fantasy VII oyununun yeniden yapım üçlemesinin ikinci bölümünün 29 Şubat 2024 tarihinde iki disk halinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Çıkış tarihi için yayımlanan duyuru videosu ayrıca oyunun en azından 05.29.2024 tarihine kadar diğer formatlarda mevcut olmayacağını doğruladı.

Final Fantasy VII Remake, Nisan 2020 içerisinde PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Oyunun yükseltilmiş bir sürümü olan Final Fantasy VII Remake Intergrade ise altı ay sonra PC için çıkmadan önce Haziran 2021 içerisinde PlayStation 5 konsollarına geldi. Final Fantasy VII Rebirth oyununun yalnızca üç aylık bir anlaşma süresi olduğu göz önüne alındığında, PC oyuncularının PlayStation 4 için gelmeyen bu devam oyununu oynamak için nispeten kısa bir süre beklemeleri mümkün.

Geçtiğimiz ay Final Fantasy XIV oyununun on yıllık PlayStation konsolu anlaşması ardından nihayet 2024 yılında Xbox konsolları için piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Xbox markasının patronu olan Phil Spencer daha sonra IGN ile yaptığı bir röportajda Final Fantasy VII Remake ve Final Fantasy XVI gibi PlayStation konsollarına özel diğer oyunların da Xbox konsollarına gelip gelmeyeceği konusunda bilgi vermedi, ancak Japon yayıncının Microsoft şirketinin konsollarına olan bağlılığının gerçekten önemli olduğunu söyledi.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster