22 Mayıs 2018 tarihinde, Xbox One ve Windows 10 için çıkışını gerçekleştirecek olan State of Decay 2 için tüm oyuncular kalan süreyi beklemek zorunda kalmadı. Oyunun standart sürümünü satın alanlar ve Xbox Game Pass sahipleri, belirtilen çıkış zamanını bekleyedursunlar. State of Decay 2: Ultimate Edition paketini satın alanlar, zombilerle dolu şehirde, bu özel Microsoft macerasını yaşamaya başladılar bile. Tabii parayı veren düdüğü çalar sözü misali, oyunu erkenden oynamaya başlayan Ultimate Edition sahipleri, beraberinde pek çok getiriyi de satın almış oldular. Tüm bunlarla birlikte; dijital satış mağazası Microsoft Store üzerinde, en çok satanlar listesine baktığımızda da yine bahsettiğimiz sürümün üst sıraları işgal etmeye başladığını söyleyelim.

State of Decay 2: Ultimate Edition sahipleri, maceraya 4 gün önceden başladılar

Microsoft Store Türkiye mağazasında 150 Türk Lirası fiyat etiketiyle satışa sunulan State of Decay 2: Ultimate Edition; çıkış tarihinden 4 gün önce oyuna erişim sağlamanın yanında, pek çok içerikle birlikte geldiğini belirtmiştik. Bu içeriklerden bir tanesinin, sadece konsol sürümlerinde geçerli olacak State of Decay: Year-One Survival Edition olduğunu söyleyelim. Ayrıca; hem Xbox One, hem de Windows 10 kullanıcıları için; ilerleyen tarihlerde sunulacak olan iki eklenti paketi de Ultimate Edition ile birlikte ücretsiz olarak gelecek. Yani State of Decay 2: Ultimate Edition alanlar; Independence Paketi ve Daybreak Paketi’ne, ayrıca ücret ödemesine gerek kalmayacak.

State of Decay 2: Ultimate Edition fiyatları, ülkemizde daha uygun

Bir diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait Microsoft Store üzerindeki en çok satanlar listesine baktığımızda liderliğin, State of Decay 2: Ultimate Edition tarafından ele geçirildiğini görüyoruz. Oyunun bu özel sürümü hem Xbox One oyunları arasında, hem de Windows 10 oyunları arasında birinci sırada bulunuyor. Zombilerle hayatta kalma mücadelesi vereceğimiz bu özel Microsoft oyununun, başka bir video oyunu dijital satış platformu aracılığıyla satılmadığının da altını çizelim. Amerika Birleşik Devletleri’nde, iki platformda da birinciliği sırtlayan oyunun, diğer önemli pazarlarda da ilk 3 sıranın gerisinde kalmadığını ekleyelim.

Ülkemizdeki sıralamalara bakıldığında da oyunun üst sıralarda olduğunu, yani ilgiyle karşılandığını görebiliyoruz. Arzu eden kullanıcılar, yukarıda belirtilen fiyatlarla, oyunun en üst sürümünü alabilirken, dileyenlerin de State of Decay: Standart Edition için 68,75 Türk Lirası vererek sahip olacaklarını belirtelim. Ayrıca Xbox Game Pass sahipleri için çıkış gününden itibaren erişilebilir olacak olan oyunun çapraz platform desteği sunduğunu da es geçmeyelim. Yani Xbox One ya da PC üzerinden oyuna giren herkes, beraberce, eşli oyunculu olarak, oyunu oynayabilecekler.

Etiketler: