Xbox One ve Windows 10 platformları için özel olarak çıkışını gerçekleştirecek olan State of Decay 2 oyununun nasıl başlayacağını merak edenler, buyursunlar. Zombi temalı hayatta kalma türündeki aksiyon oyununun, bu ay içerisinde çıkışını gerçekleştirecek 2. önemli Microsoft özel oyunu olacağını hemen hatırlatalım. Bir God of War ile Sony’nin kazandığı etkiyi göstermesi beklenmese de, Microsoft cephesine yenilik getireceğini görebiliyoruz. Ayrıca; beklenenden daha kaliteli ve farklı bir oyun olacağının da izlenimlerini, videoyu izlediğimizde anlayabiliyoruz. Merak eden okurlarımız, haberimizin en alt kısmından, oyunun tek kişilik ilk 17 dakikalık oynanış videosunu seyredebilirler. Bu videoyla ve oyunla ilgili dikkat çeken hususları da haberimizin devamında sizlerle paylaşalım.

State of Decay 2

Bir kaçış sahnesiyle başlayan oyunda, hikaye temelli ilerleyişin kullanılacağını görmekle birlikte, özenle hazırlanan aydınlatma efektleri göze çarpıyor. Gün batımındaki güneş yansımalarını ve detaylı gölgelendirme çalışmalarını gördüğümüzde, piyasadaki çok sayıda zombi temalı hayatta kalma oyunundan daha kaliteli bir yapımla karşılaşacağımız izlenimine varıyoruz. Videoda dakikalar ilerledikçe; yakın dövüş mekanikleri ve yakın dövüş silahlarındaki çeşitlilik unsurları, ön plana çıkıyor. Ayrıca ilk kısımlarda, ateşli silahlar bulunmadığından ötürü girişilen gizlilik mekaniklerinin de başarılı bir şekilde uygulandığını söyleyebiliriz.

State of Decay 2, eğlenceli bir deneyim yaşatacağı izlenimini veriyor

Öte yandan çoğu zombi temalı oyunda olduğu gibi, yaratıklarını arasına dal ve öldür mantığından ziyade, hikaye anlatımının da boş bırakılmadığını belirtelim. Tek başına büyüyen bir çaresizlik hissinden ziyade ekip çalışmasını ve güç birliği kavramları ön plana çıkarken, diyalogların hiç de azımsanamayacak çokluğunun farkına varıyoruz. Öte yandan; araç sürüş dinamiklerinin, seslerin ve ateşli silahlardaki tatmin edici vuruş hissinin de oynanışa katkı sağladığını söyleyebiliriz.

Tüm bu olumlu izlenimlerle birlikte; bazı noktalarda geç yüklenen kaplamaların varlığını da belirtelim. Ayrıca karakter animasyonlarında, özellikle yürüme ve araştırma kısımlarında vasat kalındığı da görülüyor. Yine de genel hatlarıyla, benzer türdeki diğer oyunlara oranla başarılı bir yapımla karşılaşacağımızı gözlemleyebiliyoruz. State of Decay 2; 22 Mayıs 2018 tarihinde, Xbox One ve Microsoft 10 platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Çıkış tarihinde de Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster