Xbox One ve Windows 10 için özel olarak çıkışını gerçekleştiren State of Decay 2 oyununun, beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılaştığı görüldü. Oyunun ilk oynanabildiği 18 Mayıs 2018 tarihinden, standart sürümün çıkışını gerçekleştirdiği 22 Mayıs 2018 tarihini takip eden 2. günün sonrasına kadar, oyunun 1 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandığı bildirildi. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda; oyunu kaç kişinin oynadığını bilgisiyle birlikte, oyuna dair yapılan yayınlara dair istatistikler de bildirildi. Ayrıca yapılan açıklamalarda, oyuncuların oynanış süresince yaptıklarına dair ilginç bilgilere de rastlandı. Tüm bu açıklamalara ait detayları, haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

State of Decay 2

Öncelikle bahsedeceğimiz bilgileri veren Microsoft ekibi, özel oyunlarına olan ilgiden ötürü herkese teşekkürlerini bildirdi. Bu kısa eklemeyi yaptıktan sonra rakamlara bakalım dilerseniz. 18 Mayıs 2018 tarihinde oynanabilir halde olan State of Decay 2: Ultimate Edition ve 22 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren oyunun standart sürümünün, kısa süre içerisinde 1 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandığını belirtmiştik zaten. Toplam oyuncu bilgisini verdik ama bu oyuncuların 3,5 milyon saat civarında oynanış yayını akışı gerçekleştirdiklerini söylemedik. Evet, oyunu tercih eden oyuncular; YouTube, Twitch ve Mixer üzerinden, 41 binden fazla sayıda farklı yayın gerçekleştirerek, toplamda 3,5 milyon saatlik içerik paylaşımında bulundular. Oyunun çıkış öncesi beklentilerinin hayli ötesine geçildiğini, yayın akışlarına olan talepten de görebiliyoruz.

State of Decay 2 oynanırken, 675 milyon zombi katledildi

Microsoft tarafından yapılan bir diğer ilgi çekici açıklama, oynanış sırasındaki yapılanlar ve kazanılanlarla ilgili oldu. State of Decay 2 oyuncuları, verilerin alındığı tarihe kadar toplamda 675 milyondan fazla zombiyi öldürdüler. Aynı verilere baktığımızda oynanış sırasında 6 milyondan fazla havai fişek fırlattığını, 6 milyondan fazla atıştırmalık yenildiğini, 2 milyondan fazla sayfa bilgi kağıdı okunduğunu görebiliyoruz.

Tüm bu istatistikler ışığında da Microsoft’un; beklenen patlamayı yapamasa dahi, oyuncuları çekebilecek, eğlenceli bir yolu denediği kanısına varabiliriz. Tabii E3 2018 sırasında, o etkileyici büyük yapımları da yavaş yavaş göreceğimizi tahmin ettiğimizi belirtelim. 2018 senesinde ilk olarak Sea of Thieves ile sonra da State of Decay 2 oyunuyla isminden söz ettiren Microsoft’un, daha güçlü adımlar atacağı biliniyor. Yine de kendine has, eşli oyunculu video oyunlarını sevenlerin oluşturduğu bir oyuncu kitlesi oluşturduğunu söyleyebiliyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster