Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Ubisoft, Tom Clancy’s Splinter Cell serisini geri getirmek için doğru zamanı bekliyor

Tom Clancy's Splinter Cell, eğer bir mobil oyun veya sanal gerçekçilik oyunu olarak karşımıza çıkarsa, hiç şaşırmayın.

En son 2013 senesinde karşımıza çıkmış olan Tom Clancy’s Splinter Cell, çok uzun zamandır sessizliğini koruyor. Uzunca yıllar boyunca oyuncular, artık Ubisoft şirketinin bu seriye ait olan ilgisini kaybettiğini düşünüyordu ki 2017 senesinde şirket, bu seri için çalışmalarının devam ettiğini belirtmişti. Bugün ise Ubisoft şirketinin CEO koltuğunda oturan Yves Guillemot, konu hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Splinter Cell

Tom Clancy’s Splinter Cell, tahmin ettiğiniz gibi geri dönmeyebilir

Ubisoft tarafından yapılan açıklamalara göre ekip, 2013 senesinde piyasaya sürülmüş olan serinin en yeni oyunundan farklı bir şeyler yapmaya çalışıyor; şirket, birbirine çok benzeyen iki oyunu, arka arkaya piyasaya sürmeyi doğru bulmuyor. Ayrıca Ubisoft, serinin fanları yüzünden birçok geliştirici takımının bu seri üzerinde çalışmaktan korktuğunu, hatta çekindiğini bile belirtiyor. Geliştiriciler, değişiklik istiyor ama serinin fanları, buna engel oluyor.

Ubisoft şirketinin patronunun dediğine göre artık Far Cry ve Assassin’s Creed serileri, eskisinden daha popüler olduğu için de birçok takım, o seriler üzerinde çalışmak istiyor ve Tom Clancy’s Splinter Cell serisi ile risk almak istemiyor. Buna rağmen Ubisoft şirketinin bünyesinde, bu seri ile uğraşmak isteyen ve sürekli olarak yeni konseptler sunan insanlar bulunuyor. Yalnız, Ubisoft aslında oldukça farklı bir konseptin peşinde olabilir.

Yves Guillemot, yapmış olduğu en güncel açıklamada, Tom Clancy’s Splinter Cell serisinin bir deneysel oyun olarak farklı cihazlar için çıkabileceğini belirtti. Bu da demek oluyor ki oyuncuların beklediği bu seri; sanal gerçekçilik, arttırılmış gerçekçilik veya genel olarak mobil bir oyun olabilir. Yani, karşımızda geleneksel bir PC ve konsol oyunu yer almıyor olabilir. Tabii Ubisoft tüm bunların birer ihtimal olduğunu da belirtiyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir