Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Tom Clancy’s Splinter Cell, Facebook sayesinde geri dönebilir

Tom Clancy's Splinter Cell, böyle mi geri dönecekti?

Ubisoft, şu sıralar Watch Dogs Legion, Gods & Monsters ve Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint gibi oyunlarla meşgul görünüyor. Oyuncular, aslında bu oyunlar için yeterince heyecanlı ama aslında derinlerde bir yerde, oyuncular çok daha farklı bir serinin geri gelmesini istiyor. Bu seri ise tabii ki Tom Clancy’s Splinter Cell. Oyuncular, 2 senedir bu seriden bir oyunun duyurulmasını bekliyor ama bu duyuru, beklenenden çok daha farklı bir şekilde oyuncuların karşısına çıkacak gibi görünüyor.

Splinter Cell

Facebook, Tom Clancy’s Splinter Cell gibi serileri tekrar canlandırmak istiyor

The Information ekibinin yayımladığı özel bir rapora göre Facebook, video oyunu geliştirme konusunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu adımların ilki, bazı oyun geliştirme stüdyoları açmak ve/veya halihazırda açık olan stüdyoları satın almak olacak. Ardından da bu stüdyolarda, bazı video oyunları geliştirilecek. Raporlara göre geliştirilecek olan oyunlar, sanal gerçekçilik ve arttırılmış gerçekçilik temelli yapıtlar olacak. Bu yapıtlar ise bazı popüler serilere ait olan oyunlar olacak.

The Information ekibinin söylediğine göre Facebook ve Ubisoft, halihazırda bir anlaşmanın içerisinde. Bu anlaşma dahilinde de Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell serileri için yeni oyunlar geliştirilecek. Bu oyunlar ise tabii ki Facebook için sanal gerçekçilik temelli yapıtlar olacak. Facebook, bu yeni video oyunları ile hem sanal gerçekçilik başlıklarının satın alınma sayısını arttırmak istiyor, hem de internet sitelerinde geçirilen zamanları yükseltmeyi planlıyor.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir