Birinci parti video oyunlarıyla gündemde kalan ve pazardaki liderliğini de önemli bir ölçüde birinci parti oyunlar sayesinde elde eden Sony, bağımsız geliştiricilere verdiği desteği de ihmal etmiyor. Sony tarafından; geçtiğimiz senelerde de benzerlerine rastlanan bağımsız geliştiricilere verilen destek ve imkanların, 2018 senesinde de süreceğini görüyoruz. Tokyo Game Show 2018 etkinlikleri kapsamında, stant imkanından, bazı yayıncı desteklerine kadar pek çok yardım, teknoloji devi şirket tarafından karşılanmaya devam edecek. Ayrıca, bu video oyunları fuarı kapsamında, bağımsız geliştiriciler için pek çok farklı imkanın sunulduğu etkinliklere de imza atılacak.

Sony, Tokyo Game Show 2018'de, bağımsız geliştiricileri yine destekleyecek

Japon Bilgisayar ve Eğlence Tedarikçileri Derneği tarafından yayımlanan basın duyurusuyla, Tokyo Game Show 2018 sırasında, bağımsız geliştiriciler adına yapılacak planlardan haberdar oluyoruz. Bu basın duyurusuna göre; bazı bağımsız geliştiricilerin yapımlarını, dünya çapındaki kitlelere ulaştıracak projeler açığa çıkıyor. Tokyo Game Show 2018 sırasında ilk kez gerçekleşecek Sense of Wonder Night etkinliği de bunun çok önemli bir parçası olacak. Pek çok bağımsız geliştiriciye bu kapsamda geniş imkanlar sunulurken, geliştirdikleri oyunları tanıtabilme ve kitlelere ulaştırabilme imkanları verilecek.

Sony, bağımsız geliştiricileri yıllardır unutmuyor

Öte yandan Sony Interactive Entertainment de bağımsız geliştiricilere bazı büyük kolaylıklar sağlayacak. Bunlardan en önemlisiyse; Tokyo Game Show 2018 fuar alanında, bağımsız geliştiriciler için bir stant açacağı ve bu standın masraflarını karşılayacak olması. A yipi yer ve büyüklükte olacak bu bağımsız geliştirici standının konumu, Tokyo Game Show yönetimi tarafından belirlenecek. Muhtemelen, hazırlanacak olan bu stant; Tokyo Game Show 2018 etkinlik alanının, en yoğun ve büyük firmaların yer aldığı bir bölgesinde bulunacak.

Sony Interactive Entertainment, bağımsız geliştiriciler için gerçekleştirdiği bu yardımı da ilk kez yapmıyor. Tokyo Game Show 2015’dan itibaren, 2016 ve 2017 yıllarında da aynı şekilde, stant ve benzeri katkılar, Japon teknoloji devi tarafından sağlanmıştı. Bağımsız geliştiricilere gösterilen kolaylık ve özenin, artık klasikleştiğini de söyleyebiliriz. Unutmadan ekleyelim Tokyo Game Show 2018; 20 Eylül 2018 ile 23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Video oyunları dünyasının en hareketli döneminin başında gerçekleştirilen fuar, hareketli dönemim ve bir sonraki senenin Japon geliştiricilere ait oyunlarının gün yüzüne çıkmasına vesile olmaktadır.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster