Sony Interactive Entertainment şirketinin patronu olan John Kodera, Sony IR Day 2018 isimli etkinlik sırasında bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar ise PlayStation 4 ve dolaylı olarak PlayStation 5 hakkında idi. John Kodera öncelikle, artık PS4 konsolunun yaşam döngüsünün yavaş yavaş sona erdiğini söyledi. Bu açıklamalardan sonra da, yine dolaylı olarak PlayStation 5 konsolunun ne zaman karşımıza çıkacağının ipucunu verdi.

PS4

Bu açıklamalar, PS4 için ne demek olabilir?

John Kodera öncelikle, dediğimiz açıklamayı yaptı ve tam olarak, “PlayStation 4 konsolu, nihayet yaşam döngüsünün final evresine giriyor.” dedi. Bu açıklamalar ardından bir de, “Mart 2021 dönemine kadar olan zaman, PlayStation markasının gelecekte daha fazla büyüyebilmesi için bir kere daha çömeleceği dönemlerden bir tanesi olacak.” dendi.

Yapılan tüm bu açıklamalar demek oluyor ki, yeni nesil PlayStation konsolu en erken 2019 veya 2020 senesinde karşımıza çıkacak. En geç ise açıklamalarda verilmiş olan Mart 2021 tarihi geçerli olacak. Tabii bize soracak olursanız, konsol yine 2019 veya 2020 senesinde çıkacak ve PlayStation 4 konsolu da muhtemelen 2021 veya 2022 senesine kadar aktif bir şekilde desteklenecek. Tabii bunlar sadece bizlerin tahmini. Şirket, bu açıklamalarda daha farklı şeyler kast ediyor olabilir ama biz o şeyleri şu anlık tahmin edemiyoruz.

İnternet alemindeki insanlar ise bu açıklamalar ardından PlayStation 5 konsolunun 2020 veya 2021 senelerinden birinde piyasaya sürüleceğini tahmin etmeye başladı. Yalnız, Sony Interactive Entertainment şirketinin patronunun demiş olduğu, “Markanın büyümek için çömeleceği dönem.” bize soracak olursanız, PlayStation 5 konsolunun çıkış yapacağı dönem veya çıkış yaptıktan sonraki 1 senelik dönemi olacak. Çünkü video oyunu konsolları, çıkış dönemlerinde değil, yaşam döngülerinin ortalarında ve sonlarında daha fazla kazanç sağlar ve marka büyür.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster