Sony, PlayStation 5 için özel bir korku oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

PlayStation 5 için bu korku oyununu geliştiriyor olabilecek çok fazla ihtimal var ortada.

Konami şirketinin iki farklı Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığını duymuştuk. Ayrıca Hideo Kojima da kendisine ait bir korku oyunu üzerinde çalışıyor gibi görünüyordu. İşte tüm bunların üzerine şimdi de ortaya çıkan yeni söylentilere göre Sony, PlayStation 5 için özel bir korku oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Bu bilgi, genelde filmler ve TV serileri hakkında bilgi sızdıran Emre Kaya tarafından veriliyor.

PlayStation 5

PlayStation 5 için yeni bir seride, yeni bir korku oyunu gelebilir

Ortaya atılan söylentilere göre Sony, şu an yeni bir oyun markası/serisi üzerinde çalışıyor. Bu serinin ise korku temasına sahip olacağı ve PlayStation 5 için geleceği belirtiliyor. Bu noktada, ortaya atılabilecek o kadar fazla ihtimal var ki hangisinden başlayacağımızı bilemiyoruz. Öncelikle; Hideo Kojima, Konami ve Sony şirketlerinin birlikte çalıştığı söylenen bir korku oyunundan bahsediliyor olabilir.

Eğer durum bu değilse, Hideo Kojima tarafından şu anda geliştirilen oyun, bir korku oyunu olabilir ve sadece PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkışını gerçekleştirecek olabilir. Bunun haricinde bir de Silent Hill serisinin eski önemli isimlerinden biri var. Silent Hill ve Forbidden Siren oyunlarının yaratıcısı olan Keiichiro Toyama, şu sıralar mesleğe geri döndü ve Japan Studio ile çalışıyor. Bahsi geçen oyun o olabilir.

Tüm bu isimlerin haricinde, God of War serisinde çalışan önemli isimlerden bir tanesi olan David Jaffe de bir korku oyunu geliştirmek istediğini söylemişti geçmişte. Şimdi, tüm bu bilgiler ile birlikte yeni bir söylenti karşımıza çıkınca, açıkçası ne düşüneceğimizi şaşırdık. Sizce Sony, PlayStation 5 için nasıl bir oyun geliştiriyor olabilir ve daha da önemlisi, bu oyunu kim geliştiriyor olabilir? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir