Sony şirketi, Tokyo, Japonya içerisinde bir yatırımcılar konferansı düzenledi ve bu konferans sırasında da şirketin video oyunu departmanı üzerinde oldukça olumlu açıklamalar yapıldı. Öncelikle, şirketin patronu ve CEO koltuğunda oturan ismi Kenichiro Yoshida, PlayStation hakkında bazı ilginç istatistikler sundu. Paylaşılan istatistiklere göre, 2017 mali yılında, PlayStation Network üzerinde toplam 800,000,000 saat oyun oynandı. Çılgınca, değil mi?

Sony

Sony, 3 sene daha PlayStation 4 konsoluna odaklanacak

Bahsetmiş olduğumuz patron ve CEO, yaptığı açıklamaların devamında, başlığımızda da söylediğimiz gibi, şirketin birinci parti video oyunlarından bahsetti. Kenichiro Yoshida, Sony tarafından üretilen birinci parti video oyunlarının üzerine daha fazla düşüleceğini, daha kaliteli yapıtlar ortaya çıkartılacağının sözünü verdi. Patron, ayrıca önümüzdeki 3 sene boyunca daha PlayStation 4 konsolunun ana odak noktası olacağını ve bu konsol için özel oyunlar çıkmaya devam edeceğini de söyledi.

Bu noktada patron ne demek istedi, tam olarak bilemiyoruz ama PlayStation 5 konsolunun çıkışı tahmin ettiğimizden daha geç olabilir. Eğer şirket, 3 sene daha PlayStation 4 konsolunu odak noktası yapacaksa, en erken 2021 senesinde bir PlayStation 5 duyurusu alacağız demektir ki bu durum da şirketin PlayStation 4 Pro konsoluna, Xbox One X karşısında bizce güvendiğini gösterir. Eğer şirketin odak noktası, konsolların donanımı olsaydı, bizce Sony şimdiden yeni nesil konsolunu duyurmuştu bile. Fakat şirket, donanımdan ziyade o donanımın içini zenginleştiren oyunlara odaklanıyor belli ki.

Şirket, son olarak oyuncuların konsol ve diğer abonelik sistemleri içerisinde de daha aktif olabilmeleri için çaba sarf edeceklerini belirtti. Bu çaba dahilinde, şu an Sony tarafından sunulan abonelik temelli sistemlerin içerisi daha fazla zenginleştirilecek ve PlayStation 4 konsoluna her türden oyun gelmeye devam edecek. Bu şekilde şirket, ellerinden geldiğince fazla insana ulaşmış olacak.

Etiketler: