Genelde fotoğraf paylaşımı veya benzer şeyler için kullanılan Snapchat isimli sosyal medya platformu, birçok diğer platform gibi video oyunu sektörüne girmeye hazırlanıyor. Bahsetmiş olduğumuz sosyal medya platformun sahibi olan şirket, yaptığı açıklamada, önümüzdeki sonbahar aylarında Snapchat üzerinden bir video oyunu platformu açılacağını belirtti. Hatta açıklamalara göre bu platformda oyunlarının yayımlanması için bir dağıtımcı şirket bile şimdiden ayarlandı.

Snapchat

Snapchat bakalım nasıl bir platform ile karşımıza çıkacak?

En azından 1 senedir geliştirilme sürecinde olduğu söylenen bu video oyunu platformu, muhtemelen uygulamanın içerisinden işleyecek. Sosyal medya platformunun kullanıcıları, uygulamanın mağaza sayfasını ziyaret ederek video oyunları ile karşılaşabilecek. Bu mağazada ücretli ve/veya ücretsiz video oyunları bulunacak. İnsanlar da bu oyunları indirebilecek. Yalnız, indirilmiş olan bu video oyunları nasıl oynanacak, henüz bilinmiyor. Yani, oyunlar ayrı bir uygulama olarak mı açılacak, yoksa Snapchat içerisinde mi bu oyunlar oynanacak, henüz bilemiyoruz.

Bahsettiğimiz sosyal medya platformunun sahibi olan şirket, geride bıraktığımız 1 yıl boyunca video oyunu sektöründe oldukça hareketli idi. Bu şirket öncelikle British VR isimli bir markayı satın almıştı, ardından da PlayCanvas ile bir anlaşma sağlamıştı. Şimdi ise bahsedilen video oyunu platformunda, bu iki markayı da görebiliriz gibi hissediyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster