E3 2018 sırasında bir şaka olarak Alexa için duyurulmuş olan The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition, şimdi akıllı tuvaletlerde oynanabiliyor. Evet, artık bu oyunu deneyimlemeye tuvalette bile devam edebiliyorsunuz ki bu teknoloji, bizim video oyunu sektöründen beklediğimiz en üst noktadaki teknoloji idi.

The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition oynamanın en pahalı yolu

Tabii bu oyunu akıllı tuvaletlerde oynamak, tahmin edebildiğiniz kadar ucuz değil. Oyun şu an Numi isimli bir akıllı tuvalette oynanabiliyor ve bunun fiyatı da 6000 Dolar civarında. Peki, bu oyun neden bir tuvalette oynanabiliyor? Bethesda ekibinin bir şakası mı? Aslında hayır. Numi isimli bu akıllı tuvaletin Alexa desteği olduğu için bu oyun oynanabiliyor. Zaten başta demiştik, The Elder Scrolls V: Skyrim Very Special Edition oyunu da Alexa için üretilmişti.

Anlaşılan o ki bu video oyunu, Alexa destekli tüm cihazlarda oynanabiliyor. Bu yüzden gelecekte akıllı tuvaletler haricinde başka cihazlar veya mekanlarda da bu oyun oynanabilir olarak karşımıza çıkarsa, hiç şaşırmayacağız. Tabii bu yeni cihazlar, bir akıllı tuvaletin üzerine çıkabilir mi, bilemiyoruz.