Son birkaç haftadır dağıtımcı şirketler, 2018 mali yılına ait olan raporlarını yayımlıyor çünkü artık mali yıl takviminde 2019 senesindeyiz. Her neyse, bu konu ile kafaları karıştırmayalım çünkü Ubisoft da bu mali raporlarını yayımladı ve bu raporlarla birlikte Skull & Bones oyununun da ertelendiğini görmüş olduk. Tabii Ubisoft bu raporlarda sadece Skull & Bones oyunundan değil; Tom Clancy’s The Division 2, Assassin’s Creed Origins ve diğer oyunlarına da yer verdi.

Skull & Bones

Skull & Bones bayağı uzak bir tarihe ertelendi

Ubisoft, yayımlamış olduğu mali raporunda direkt olarak, “Şirket olarak bu oyunun daha fazla geliştirilme sürecine ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve oyunu 2019 ile 2020 yılları arasına erteliyoruz.” dedi bu ertelenmeye ilişkin olarak. Ayrıca bu açıklama ile Ubisoft ekibinin, bu seneki oyunlarından olan beklentilerinin de düşük olduğunu anlıyoruz çünkü mali raporlara göre şirket, bu sene çıkacak olan oyunlarından 19 milyon satış beklentisi bulunduruyor. Geçen senenin oyunları ile bu sayı 27 milyon idi. Tabii geçen sene piyasada 4 oyun vardı, bu sene ise şirket 3 oyun piyasaya sürecek. Bu oyunlardan ikisi The Crew 2 ve Tom Clancy’s The Division 2. Diğer oyun ise sürpriz ki bu sürpriz muhtemelen Tom Clancy’s Splinter Cell olacak.

Tom Clancy’s The Division 2 demişken, ekip bu oyun hakkında da konuştu. Tabii bu konuşma çok detaylı olmadı. Ubisoft, sadece Tom Clancy’s The Division 2 için çok uğraştıklarını ve oyun çıktığı zaman çok daha fazla içeriğe sahip olacağını belirtti. Ayrıca ekip, serinin önceki oyununa göre bu oyun için daha hızlı bir şekilde içerik üretmeye çalışacak. Bir de bunu öğrendik. Yani, muhtemelen Tom Clancy’s The Division 2 oyuncuları, içeriğe doyacak.

Ubisoft, diğer oyunlarından da bahsetti

Dediğimiz gibi şirket sadece Skull & Bones oyunundan bahsetmedi. Başka oyunlar da konuşuldu. Bu oyunlardan ilki ise Far Cry 5 idi. Açıklamalara göre bu oyun, Ubisoft tarihinin en iyi çıkışını gerçekleştiren ikinci video oyunu oldu çünkü oyun, çıktığı hafta 310 Milyon Dolar gelir sağladı ekibe. Assassin’s Creed Origins de rekor kıran bir oyundu. Öyle ki, açıklamalara göre bu oyun da Assassin’s Creed tarihinde, senelerin dördüncü çeyreğinde en yüksek performansı gösteren oyun oldu. Senelerin dördüncü çeyrekleri önemlidir çünkü bu çeyrekte çok fazla oyun çıkar, rekabet çok olur.

Assassin’s Creed Origins ardından Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Tom Clancy’s The Division, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands oyunlarının oyuncu sayıları da açıklandı. Açıklamalara göre bu oyunların kayıtlı oyuncu sayısı sırası ile 30 milyon, 20 milyon ve 10 milyon.

Etiketler: