Microsoft ve Xbox, hayranların en sevdiği Sea of Thieves gibi dört farklı oyunun önümüzdeki bahar aylarında Nintendo Switch ve PlayStation 4/5 platformlarına geleceğini duyurdu. Bu ünlü oyunları geliştiren stüdyolar, yarattıkları dünyaları daha da fazla oyuncuya ve topluluğa açmak için çoklu platform deneyimlerinden yararlandılar. Şirket tarafından kurulan cümleler ise şu şekildeydi: “Xbox içerisinde dünyanın dört bir yanından oyunculara ilham veren, eğlendiren ve onları birbirine bağlayan oyunlar yaratmaya çalışıyoruz. Bir yayıncı ve platform olarak, daha fazla oyunu daha fazla kişiye ve daha fazla cihaza getirerek oyuncularla bulundukları yerde buluşmaya kararlıyız ve yaptığımız her şeyin merkezinde oyuncularımız ve oyunların canlı toplulukları var.”

Obsidian Entertainment ekibinden Pentiment; tarihin kendisinden ilham alan çarpıcı bir görsel stile sahip, gerçekten benzersiz, eleştirmenlerce beğenilen ve ödüllü bir anlatı macera oyunu, 22 Şubat 2024 tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch konsollarına geliyor.

Bir kere daha Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve 20 milyon oyuncuyu arka bahçesinde ağırlayan işbirlikçi tarzdaki hayatta kalma ve macera fenomeni Grounded, 16 Nisan 2024 tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch konsollarına gelecek. Çapraz oyun Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve PC arasında desteklenecek.

Tango Gameworks ve Bethesda Softworks taraflarının dünyanın müzikle senkronize olduğu ödüllü ve sevilen ritim tabanlı aksiyon oyunu Hi-Fi RUSH, 19 Mart 2024 tarihinde PlayStation 5 konsollarına gelecek ve 22 Şubat 2024 tarihinde PlayStation Store üzerinden ön siparişler açılacak.

Rare şirketinin paylaşılan dünya macera oyunu Sea of Thieves, 30 Nisan 2024 tarihinde PlayStation 5 konsollarına gelecek ve 22 Şubat 2024 tarihinden itibaren PlayStation 5 oyuncuları tarafından istek listesine eklenebilecek. Dünyanın dört bir yanından 35 milyondan fazla oyuncudan oluşan tutkulu bir topluluk oluşturan Xbox, PlayStation ve PC için çapraz oyun desteği, oyuncuların epik korsan maceralarını daha fazla platformda arkadaşlarıyla birlikte deneyimlemelerine olanak tanıyacak.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster