Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Sea of Thieves oyununa gelecek olan evcil hayvanlar, resmi olarak gösterildi

Sonunda Sea of Thieves oyununa gelecek olan evcil hayvanları görebildik.

Bir süredir Sea of Thieves oyununa evcil hayvanların geleceği biliniyordu. Hatta bu güncellemenin, bu hafta içerisinde yayımlanacak olan büyük bir güncelleme ile oyuna ekleneceği de açıklanmıştı. Geçen günlerde ise oyunun geliştirici ekibi olan Rare, resmi bir açıklama yaptı ve gerçekleştirdiği canlı yayında, evcil hayvanlar hakkında gerekli olan tüm bilgileri verdi.

Sea of Thieves

Sea of Thieves, evcil hayvanlarla renklenecek

Rare tarafından yapılan açıklamalara göre oyundaki evcil hayvanlar, gemi tayfasının bir başka üyesi gibi hissettirecek. Bu hayvanlar, isimlendirilebilecek ve özelleştirilebilecek de. Ayrıca evcil hayvanların yapay zekası zengin olacak ve her hayvanın davranışı olacak. Mesela, saldırı altındayken hayvanlarınız geminin içinde saklanmak isteyecek veya siz şarkı söylerken, onlar da sizinle dans edecek.

Sea of Thieves oyununa gelecek olan evcil hayvanlar, her maceranızda sizi izlemek isteyecek. Sizler, açık denizlerde yol alırken de o hayvanlar, geminizi bir ev gibi bilecek ve farklı noktalarda zaman geçirecekler. Mesela, papağanlar bazen gelip, sizinle takılabilecek, bazen de geminin en tepesinde yer alacaklar. Maymunlar, yataklarda uyuyabilecek veya geminin uçlarında, denizi seyredebilecek.

Yapılan açıklamaların devamına göre oyunca öncelikle sadece papağanlar ve maymunlar eklenecek; bu iki hayvan da korsan dendiği zaman ilk akla gelenlerden. Tabii bu iki hayvan kategorisinde de farklı türler olacak. Yani, farklı papağanlar ve maymunlar oyunda yer alacak. Tasarımlar sayesinde de iki farklı türdeki papağan, çok fazla birbirine benzemeyecek. Ayrıca bu hayvanların farklı kıyafetleri ve farklı renkleri de yer alacak oyunda.

Rare ekibinin söylediğine göre bu güncelleme, evcil hayvanlar için sadece bir başlangıç olacak. Ekip, gelecekte bu video oyununa yeni tipte evcil hayvanlar, yeni türde evcil hayvanlar; o hayvanlar için farklı kozmetik ögeler ve çok daha fazlasını eklemeyi planlıyor. Bakalım kozmetik temelli bu özellik, oyuncular tarafından ne kadar sevilecek?

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir